Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
15°C | 27°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 22°C
torek, 24.09.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

FOTOREPORTAŽA: PD Podpeč Preserje na Ojstrici ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
21.08.2017      14:17
A A

FOTOREPORTAŽA: PD Podpeč Preserje na Ojstrici 13. 8. 2017Deli:

Letos smo s PD Podpeč Preserje res kar velikokrat v Kamniško Savinjskih Alpah. V nedeljo, 13.8.2017 smo se podali na s svojo obliko zelo izrazito 2350 m visoko Ojstrico.

 

Pripeljali smo se do parkirišča pod Planino Podvežak. Bili smo le štirje. Zgleda da so se ostali ustrašili vročine. Pa ni bilo hudo vroče, je zgoraj na vrhu tako močno pihalo, da je bilo potrebno uporabiti celo rokavice in kapo (pod čelado). Izbrali smo ne preveč hiter tempo. Lepo smo pridobivali na višini. Z desne nas je pozdravljal Veliki vrh, na katerem smo stali  dva tedna nazaj. Tako smo prišli do sedelca, kjer smo si pred naskokom na vrh privoščili krajši počitek. Pod nami je bil Kocbekov dom na Korošici. Mi smo zavili po travnem pobočju proti Mali Ojstrici, pod katerim se je pasla čreda ovac. Kaj dosti se niso zmenile za nas. Od tu dalje postaja pot strmejša in bolj šodrasta. Začenjajo se lažja poplezavanja, na nekaterih delih so nam v pomoč klini. Pred vrhom se je potrebno še spustiti v škrbino in se po strmem in krušljivem pobočju povzpeti na vrh Ojstrice. Na naše presenečenje je bilo na njem že veliko obiskovalcev in še so prihajali. Smo si vzeli kar nekaj časa za oglede in malico. Z vrha nas je pregnal veter. Za spust smo si izbrali direktno pot do Kocbekovega doma. Je bila kar zoprna, zelo strma in gruščnata. Pri Domu zopet počijemo. Nadaljujemo pod Lučkim dedcem in Vodotočnikom na pobočje Tolstega vrha,  od koder se spustimo proti izhodišču.

 

Prijetno utrujeni smo bili veseli osvojitve te lepe gore, narave, ki jo obdaja in lepih razgledov. Še posebno pa družbe in da smo varno prispeli domov.

 

Marijan Božeglav 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE
PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE
Preserje 2
Tel:041 795 006
Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.