Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
22°C
12°C
JUTRI
24°C
11°C
Deli
5152

Fotoreportaža: PD na Spitzeglu, goro nad Ziljsko dolino 30. 9. 2018

Spitzegel je 2119 m visoka gora v Ziljski dolini v Avstriji. Tja smo se s Planinskim društvom Podpeč - Preserje odpravili 30. 9. 2018.

Na vrh smo se povzpeli iz doline Tscherniheim, mimo planine Boden alm na sedlo, nato pa po južnih strmih, mestoma izpostavljenih travnatih pobočjih na vrh.

Hoditi smo začeli v hladnem in meglenem jutru. Kamor si pogledal, sami macesni in nekateri so že spremenili barvo. Strmina nas je kmalu ogrela, na sedlu so se meglice razkadile in naredil se je krasen sončen dan.

Sestopili smo po zahodnem grebenu, kjer smo morali v začetni krušljivi grapi zelo previdno celo malo poplezati, nato pa po lepih in malo manj lepih potkah do doline. Bil je lep, z gorami, soncem in dobro voljo izpolnjen dan. 
Avtorja fotografij Vida in Marko.
Vida Uršič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Kadrovska Asistenca-stranski
MBA vhodna vrata in okna