Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
34°C
18°C
JUTRI
35°C
20°C
Deli
3865

FOTOREPORTAŽA : Izlet PD Podpeč Preserje na Kucelj 19. 2.2017

Ko je »A« ekipa PD Podpeč Preserje osvajala Grintavec, smo se člani »B« ekipe samoorganizirali in v nedeljo, 19.2.2017 odšli na  potep na Primorsko. Raziskovali smo pobočje Čavna.


Pet nas ni hotelo ostati doma. Hoteli smo na sonce, ki so ga napovedali vremenarji. Odpeljali smo se do vasi Stomaž, kjer so ta pridni vinogradniki že porezali trto. Japonska kutina je že začela cveteti, zvončki in trobentice so odprli cvetove, bršljan je naredil lepe črne jagodne bunke. Za vasjo nas je pot peljala v hrib, sprva lepo položno po travnikih, nato vedno bolj strmo in v gozd. Malo nad »pihalom«, manjši jami s privezano skalo,  smo prišli do poti, ki vodi po sredini Čavenskega pobočja. Je prava panoramska pot z lepim razgledom na Vipavsko dolino in Kras. Zadnji del malo pod pobočjem Male gore je strmejši in pripelje na planoto s Kočo. Po krajšem postanku nadaljujemo proti vrhu. Preseneti nas precej poledenel kos poti, na Kuclju 1237 m pa precejšnje število obiskovalcev. Vsi smo bili veseli, kljub ne sončnem vremenu, da je pogled segel do morja. Po zraku so pluli jadralni padalci. Z vrha smo se spustili po isti poti, le da smo potem zavili proti Koči Antona Bavčerja na Čavnu. Ker tam dobro kuhajo smo si privoščili toplo malico in se spolnimi želodčki po strmejši poti spustili nazaj na pobočje Male gore, kjer smo v bližini »pihala« prišli nazaj na našo pot vzpona.


Lep je ta del Primorske, primeren za pomladno nabiranje kondicije. Vabljeni. 


Marijan Božeglav

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi