Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

FOTOREPORTAŽA : Izlet PD Podpeč Preserje na ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
24.02.2017      00:28
A A

FOTOREPORTAŽA : Izlet PD Podpeč Preserje na Kucelj 19. 2.2017Deli:

Ko je »A« ekipa PD Podpeč Preserje osvajala Grintavec, smo se člani »B« ekipe samoorganizirali in v nedeljo, 19.2.2017 odšli na  potep na Primorsko. Raziskovali smo pobočje Čavna.


Pet nas ni hotelo ostati doma. Hoteli smo na sonce, ki so ga napovedali vremenarji. Odpeljali smo se do vasi Stomaž, kjer so ta pridni vinogradniki že porezali trto. Japonska kutina je že začela cveteti, zvončki in trobentice so odprli cvetove, bršljan je naredil lepe črne jagodne bunke. Za vasjo nas je pot peljala v hrib, sprva lepo položno po travnikih, nato vedno bolj strmo in v gozd. Malo nad »pihalom«, manjši jami s privezano skalo,  smo prišli do poti, ki vodi po sredini Čavenskega pobočja. Je prava panoramska pot z lepim razgledom na Vipavsko dolino in Kras. Zadnji del malo pod pobočjem Male gore je strmejši in pripelje na planoto s Kočo. Po krajšem postanku nadaljujemo proti vrhu. Preseneti nas precej poledenel kos poti, na Kuclju 1237 m pa precejšnje število obiskovalcev. Vsi smo bili veseli, kljub ne sončnem vremenu, da je pogled segel do morja. Po zraku so pluli jadralni padalci. Z vrha smo se spustili po isti poti, le da smo potem zavili proti Koči Antona Bavčerja na Čavnu. Ker tam dobro kuhajo smo si privoščili toplo malico in se spolnimi želodčki po strmejši poti spustili nazaj na pobočje Male gore, kjer smo v bližini »pihala« prišli nazaj na našo pot vzpona.


Lep je ta del Primorske, primeren za pomladno nabiranje kondicije. Vabljeni. 


Marijan Božeglav


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE
PLANINSKO DRUŠTVO PODPEČ-PRESERJE
Preserje 2
Tel:041 795 006
Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.