Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pokol drobnice v Kamniku pod Krimom


SOSED SOSEDU, DRUGE NESREČE

| |
26.09.2017      15:08
A A

Pokol drobnice v Kamniku pod KrimomDeli:
Pred enim tednom, iz sobote na nedeljo 17.9., so mi volkovi v Kamniku pod Krimom (praktično sredi vasi - pašnik je od prve hiše oddaljen 30 metrov) pobili 9 brejih ovc in 2 ovna, eden od njiju plemenski. Tako ovce kot oven so bili avtohtona slovenska pasma in sicer jezersko-solčavska. Pašnik je bil ustrezno zavarovan z elektro mrežo in pod napetostjo električnega pastirja. Čeprav naj bi bila drobnica že dovolj varovana za mrežo in pastirjem, imam na pašnikih blizu gozda preventivno postavljeno veliko železno kletko, kamor sem vsak večer gnal ovčad in so tam varno preživele noč. Pokol se je zgodil v vasi, sredi hiš, in ker pašnik obdajajo ostali zavarovani pašniki, na katerih se pase govedo, na tem mestu (po mnenju strokovnjakov) ni bilo potrebe po še dodatnih ukrepih zoper volka. Tovrsten napad je bil sicer prvi na tem koncu in povsem nepričakovan.

Šokantno. žalostno in zelo boleče je bilo videti poklane ovce, ki sem jim poklonil toliko truda, dela, časa,... Sem majhen rejec in praktično s pomočjo družine in prijateljev vse delam še na roke (tudi pasel sem jih kot v starih časih), dokler si letos spomladi nisem privoščil mreže in novodobnega električnega pastirja, ki pa je čez noč ostal brez dela. 

Anže Gallus Petelin


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!