Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
1°C
-2°C
TOR.
3°C
-4°C
11246

Pokol drobnice v Kamniku pod Krimom

Pred enim tednom, iz sobote na nedeljo 17.9., so mi volkovi v Kamniku pod Krimom (praktično sredi vasi - pašnik je od prve hiše oddaljen 30 metrov) pobili 9 brejih ovc in 2 ovna, eden od njiju plemenski. Tako ovce kot oven so bili avtohtona slovenska pasma in sicer jezersko-solčavska. Pašnik je bil ustrezno zavarovan z elektro mrežo in pod napetostjo električnega pastirja. Čeprav naj bi bila drobnica že dovolj varovana za mrežo in pastirjem, imam na pašnikih blizu gozda preventivno postavljeno veliko železno kletko, kamor sem vsak večer gnal ovčad in so tam varno preživele noč. Pokol se je zgodil v vasi, sredi hiš, in ker pašnik obdajajo ostali zavarovani pašniki, na katerih se pase govedo, na tem mestu (po mnenju strokovnjakov) ni bilo potrebe po še dodatnih ukrepih zoper volka. Tovrsten napad je bil sicer prvi na tem koncu in povsem nepričakovan.

Šokantno. žalostno in zelo boleče je bilo videti poklane ovce, ki sem jim poklonil toliko truda, dela, časa,... Sem majhen rejec in praktično s pomočjo družine in prijateljev vse delam še na roke (tudi pasel sem jih kot v starih časih), dokler si letos spomladi nisem privoščil mreže in novodobnega električnega pastirja, ki pa je čez noč ostal brez dela. 

Anže Gallus Petelin

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij