Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

2. Tradicionalni pohod okoli Brezovškega ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
12.05.2017      14:45
A A

2. Tradicionalni pohod okoli Brezovškega hribaDeli:

V soboto, 6.maja zjutraj nas je prebudilo sonce, ki je napovedovalo idealno vreme za naš pohod. Na balinišču je dišalo po pasulju, ki sta ga kuhala ga. Anka in Matjaž, čakala nas je kavica, nekaj "kratkega", čaj in pecivo. Prvi pohodniki so se začeli zbirati že pred 9. uro zjutraj, vsega skupaj pa nas je na pot malo pred deseto krenilo okoli sedemdeset. Vodila sta nas vodiča Janez in Roman. Vso pot je bilo poskrbljeno za dobro voljo, jedačo in pijačo ter moralno podporo, da smo vsi zmogli do konca. Našo pot smo začeli iz balinišča proti »Kopačevi« Žabi, naprej proti Javki in na koncu do Fajtovega brega, kjer nas je pričkalo med drugim tudi domače pivo. Ker nesreča nikoli ne počiva, smo bili med spuščanjem po hribu v Radno priča pobeglemu ognju v goščavo in hitremu ter učinkovitemu posredovanju naših gasilcev. Ob prihodu na balinišče nas je že čakal pasulj s klobaso in osvežilna pijača. Vsi otroci so se zelo dobro odrezali in so za prehojeno celotno pot prejeli nagrado – obesek in nekaj sladkega. Najmlajša udeleženca pohoda sta bila 10-mesečna punčka Zoja in 2,5 let star fantič Martin, ki sta se celotno pot zelo dobro držala. Po končanem pohodu je za nekaj trenutkov vzdušje pokvarila manjša ploha, vendar smo druženje nadaljevali kljub temu. Za dobro voljo in prijetno vzdušje je poskrbel tudi g. Drago s svojo harmoniko. Pohod je uspel, skupaj s pohodniki in ostalimi udeleženci se nas je zbralo okoli 100. To je zelo dobra popotnica za prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 9
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.