Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
23°C
15°C
PET.
23°C
15°C
Deli

1. redna seja občinskega sveta Občine Brezovica

V četrtek, 6. decembra 2018, se je v Modri dvorani na Brezovici prvič sestal novoizvoljeni občinski svet Občine Brezovica. Po sproščenem pozdravljanju in spoznavanju ter seznanjanju s potekom seje in uporabo glasovalnih naprav, se je seja pričela z nagovorom starega in novega župana, g. Metoda Ropreta. Pozdravil je stare in nove člane občinskega sveta. Izmed 10 novih članov je nekaj tudi tistih, ki se vračajo v občinski svet. Je pa prepričan, da bo šlo vsem delo dobro od rok, kar je navsezadnje naloga vseh nas skupaj.  

 

Seja se je pričela z ugotovitvijo števila navzočih članov občinskega sveta. Seje so se udeležili prav vsi, zato je bila absolutno sklepčna. 

 

V sklopu 2. točke dnevnega reda je o poteku in izidih občinskih volitev poročala predsednica Občinske volilne komisije Občine Brezovica, ga. Nadja Podobnik Oblak. Povedala je, da je bilo na tokratnih volitvah 4 % več volilnih upravičencev, volilna udeležba je bila malenkost večja, neveljavnih glasovnic pa je bilo manj, kot na prejšnjih volitvah. Delo komisije je potekalo nemoteno, izjemno konstruktivno in brez posebnosti. Zoper delo komisije ali rezultate volitev ni bila vložena nobena pritožba. Čestitala je vsem izvoljenim članom občinskega sveta ter županu za izvolitev in povedala, da ne dvomi v njihovo dobro delo in da se zavedajo, da delajo v dobro vseh nas. Tudi župan, g. Ropret se je predsednici zahvalil za dobro opravljeno delo. Svetniki so soglasno potrdili seznanitev s poročilom Občinske volilne komisije. 

 

V sklopu 3. točke je župan, g. Ropret, na podlagi predhodnega usklajevanja predlagal imenovanje mandatne komisije v naslednji sestavi: 

 • Marko Čuden 

 • Martin Cvetko 

 • Janez Marinčič 

Sklep o imenovanju mandatne komisije v predlagani sestavi so svetniki potrdili soglasno. 

 

V 4. točki je predstavnik ravno imenovane mandatne komisije predlagal potrditev mandatov naslednjim članom Občinskega sveta: 

 • Bošnjak Ljiljana 

 • Cvetko Martin 

 • Čuden Marko 

 • Hosta Milan 

 • Jesenko Breda 

 • Kovačič Gorazd 

 • Kozin Patricija 

 • Lekan-Štrukelj Mateja 

 • Marinčič Janez 

 • Oblak Saša 

 • Ogrič Aleš 

 • Plešnar Eva 

 • Raušl Polonca 

 • Repar Miran 

 • Rihtar Primož 

 • Rogelj Jernej 

 • Rus Miha 

 • Zaletel Klemen 

Mandate so svetniki soglasno potrdili. 

 

V naslednji točki so soglasno potrdili tudi mandat županu Metodu Ropretu. 

 

V 5. točki je novoizvoljeni župan, g. Ropret, v skladu s predhodnim usklajevanjem predlagal imenovanje Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja v naslednji sestavi: 

 • Marko Čuden 

 • Martin Cvetko 

 • Janez Marinčič 

 • Miha Rus 

 • Gorazd Kovačič 

Predlog so svetniki potrdili soglasno. 

 

S tem se je seja končala, župan pa je ob koncu še enkrat čestital vsem za potrditev mandatov in povedal, da je pred njimi zahteven mandat. Potrebno bo sprejeti nekaj pomembnih odločitev, ki bodo vplivale na delovanje občine. S strani občinske uprave se bodo potrudili, da bodo pripravili gradiva in vse potrebno, da bodo delo občinskemu svetu kar najbolj olajšali. Svetnikom so pripravili tudi skromna darila ob nastopu mandata. Ob tem je župan svetnike povabil k udeležbi na jutrišnjem dobrodelnem bazarju na OŠ Brezovica in jim položil na srce, naj se skušajo udeležiti kar največ občinskih dogodkov v bodoče, saj s tem pokažejo, da svoje naloge jemljejo resno.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi