Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
26°C
12°C
JUTRI
28°C
13°C
Deli

Zaradi »lojtre«, Lojtra

Krajevna skupnost Vnanje Gorice, pravzaprav pa cela občina Brezovica, bo kmalu bogatejša za večnamenski prostor, ki je plod entuziazma članov Zavoda Creatus (ki ga zaenkrat najbrž poznate predvsem po organiziranju mesečnih pogovornih večerov s posebnimi gosti), in sodelovanja KS Vnanje Gorice. 

 

Od večine pozabljen in nedodelan prostor pod odrom našega Doma krajanov, ki ga je folklorna skupina Rožmarin uporabljala predvsem za skladišče, so pridne roke članov Zavoda namreč spremenile v svetel obnovljen prostor. 

 

Zavod Creatus je prispeval osnovno glasbeno opremo, ki bo za igranje na voljo vsem, ki imajo smisel in ljubezen do glasbe, a doslej niso imeli možnosti, da bi ju tudi izrazili. Čeprav je prostor v osnovi zamišljen kot glasbeni atelje, pa v njem vidimo tudi druge posameznike ali skupine, ki potrebujejo prostor za udejanjanje svojih idej in zamisli.  

 

Med pospravljanjem smo našli tudi staro, ročno narejeno deset klinsko »lojtro«, ki je botrovala izbiri imena: »Klub Lojtra«.

 

Obnovitvena dela gredo h koncu, tako da odprtje vrat pričakujemo po poletnih počitnicah.   

 

 

Krajevna skupnost Vnanje Gorice in Zavod Creatus

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi