Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 18.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Jaga, ki ne združuje lovcev, temveč skavte


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.05.2017      11:00
A A

Jaga, ki ne združuje lovcev, temveč skavte


Že tretje leto zapored se je veliko število nadobudnih skavtov pozno ponoči podilo po gozdu. Odvijala se je Divja jaga, kompleksna nočna igra, ki jo prireja klan Brezovica 1 in je namenjena predvsem skavtom klanovcem oz. starejši veji skavtov, ki si želijo nekaj tekmovalnosti in adrenalina. Skozi celoten potek nočne igre jih lovijo zlobneži, ki jim poskušajo ukrasti vse tisto, kar so si prislužili. Cilj igre je pogojen z njeno temo – naloga udeležencev letošnje različice je bila rešitev cirkusa in njegove predstave.


Deli:

Nočna igra je bila letos organizirana že šestič. Vsakokrat se dogaja na osnovi neke nove določene teme, skozi katero se vlečeta rdeča nit dogajanja in celoten potek igre. Letošnja tema je bila cirkus, in čeprav so se strašni klovni pojavili v javnosti in novicah že mesece prej ter strašili ljudi po ulicah velemest, niso izostali niti na Divji jagi. Najbolj uspešna pri izmikanju klovnom, ki so lomastili skozi gozd, in pri opravljanju raznih nalog, predvsem fizične narave, ki so zahtevale surovo moč, je bila že tretjič zapored ekipa iz stega Ajdovščina–Šturje 1 (Pohorske podmornice), ki zadnja leta absolutno prevladuje v kompleksni nočni skavtski igri.

 

Začetki igre segajo v leto 2004, ko se je prvič pojavila ideja, da bi izdelali daljšo in zanimivejšo različico nočne igre za popotnike in popotnice ter noviciat. Prva Divja jaga se je odvijala od 8. do 9. maja istega leta, naslednja pa konec aprila 2005.

Tretjo so udeleženci dočakali leta 2007, in sicer 28. in 29. aprila, odvijala pa se je na Ljubljanskem barju (t. i. Kolišču), podobno kot leta 2016, tema igre pa so bili pirati, tako da je bližina Ljubljanice pripomogla k izjemnemu ambientu ter sam potek igre naredila še bolj zanimiv.

Po tej Divji jagi je sledil daljši premor in menjava generacij, leta 2015 pa je projekt znova zaživel in dogodek je ponovno organiziral Woopa klan. Leta 2016 smo za lokacijo zopet izbrali Ljubljansko barje in udeležence navdušili z gradom, ko smo se s temo srednjega veka vrnili v tiste čase. Letošnje leto je igra potekala v Dragomerju in za take vrste dogodek na neobičajnem prostoru – sredi gozda. Tudi letošnja je bila popestrena z nekaj vložki, saj so udeležence preganjali zlobni klovni, ki so si zadali nalogo, da bi cirkus uničili in bi bila naposled predstava odpovedana, vendar jim to zaradi zagnanosti in poguma udeležencev na srečo ni uspelo.

 

Ob koncu druge trilogije Divje jage, ki se je odvijala z 8. na 9. april, bi se radi v imenu klana Brezovica 1 zahvalili vsem sponzorjem in donatorjem, ki so nas skozi vse dosedanje projekte podprli, da smo dogodek prav vsakič uspešno izpeljali.

Woopa klan, skavti Stega Ostrorogega Jelena, Brezovica 1
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.