Logo MojaObčina.si
JUTRI
16°C
6°C
SOB.
18°C
4°C
1774

Župnijski praznik na Gomilskem

Na Gomilskem  so na god sv. Štefana, zavetnika konj, 26. decembra, že tradicionalno blagoslovili konje. Prav na ta dan pa je tudi župnijski praznik, saj  je njihov zavetnik gomilske cerkve prav sv. Štefan.

Že dvajseti blagoslov konj v organizaciji Konjeniškega društva Mustang Gomilsko in Žovneške konjenice je bil letos  po maši pri župnijski cerkvi sv. Štefana. Obred sta opravila domači župnik Martin Cirar in Viki Košec, župnik iz Luč, ki je pred obredom in blagoslovom  nekaj besed namenil sv. Štefanu zavetniku konj. Blagoslova konj se je udeležilo tudi osemindvajset jezdecev oziroma kočijažev, pretežno članov KD Mustang Gomilsko - Žovneška konjenica.

Tone Tavčar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi