Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
19°C
7°C
JUTRI
21°C
8°C
5352

Župan z najmlajšimi občani

Župan Tomaž Žohar je v sredo, 4. decembra, v avli Doma kulture Braslovče sprejel drugo skupino najmlajših občanov občine Braslovče, rojenih od 1. 5. 2019 do 31. 10. 2019.
 

Župan je malčkom in njihovim staršem zaželel veliko lepih skupnih trenutkov, predvsem pa veliko ljubezni in medsebojnega spoštovanja. Starši novorojenčkov prejmejo enkratno denarno pomoč ob rojstvu otroka v višini 150 EUR, otroci pa so prejeli igračko, državno zastavo, simbol slovenstva, ter slikanico z naslovom Čarovnija na Žovneškem gradu avtorice, domačinke, Tjaše Slemenšek.

Sicer pa je bilo v prvih desetih mesecih letošnjega leta v občini Braslovče rojenih in obdarjenih le 40 otrok. Žal ugotavljamo, da rodnost od leta 2016, ko je bilo v občini rojenih kar 70 otrok, že tretje leto zapored pada. Kaže, da bo število rojenih ob koncu leta najnižje v zadnjih desetih letih.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi