-1°C

Veteranski turnir v odbojki

13. maja se je v športni dvorani Osnovne šole Braslovče odvijal Mednarodni turnir veteranskih ekip v odbojki. Turnir je vsem ekipam služil kot dobra priprava za Global Cup, svetovno prvenstvo seniorjev, ki bo od 21. do 26. junija potekalo v Grčiji, v Loutrakiju.

V kategoriji nad 55 let so se pomerile reprezentance šestih držav: Slovenije, Italije, Poljske, Romunije, Slovaške in Hrvaške, v kategoriji nad 64 let pa reprezentance Slovenije, Italije in Poljske.

Letos so se slovenski veterani v kategoriji nad 55 let po dobrih predstavah v skupinskem delu uvrstili v finale, kjer so premagali ekipo Hrvaške in osvojili 1. mesto. Lanski zmagovalci iz Hrvaške pa so se morali letos zadovoljiti z 2. mestom. V kategoriji nad 64 let so bili Slovenci 2., za Italijo.