Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-11°C | -5°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 18h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

ZANESLJIVO V MODRI SKUPINI


ŠPORT

| |
03.02.2014      23:06
A A

ZANESLJIVO V MODRI SKUPINI


Želja mlade ekipe in samega kluba je bila, da bi na gostovanju v Ljubljani tudi potrdili zanesljiv obstanek v ligi najboljših in s tem uvrstitev v modro skupino. Vsi so se zavedali da, naloga ni lahka, saj so Vitalovke po petih zaporednih porazih rešitev iskale v domači zmagi, saj bi si s tem zagotovile boljši točkovni izkupiček za nastop v zeleni skupini.


Deli:

Vital Ljubljana : ŽOK Braslovče – 1:3 (26:24, 15:25, 19:25, 15:25)
ŽOK Braslovče: Zbičajnik 6, Bednjanič (L), Turnšek 0, Hribernik st., Bergant 2, Jerman, Markovič 24, Mihevc 9, Marovt 0, Mihalinec 14, Sobočan 19, Hribernik ml. 2


Tekmo so domačinke z začetnimi udarci Penetove odlično pričele in hitro povedle s kar 5:0 in na prvi tehnični odmor odšle z vodstvom 8:4. Gostje iz Savinjske doline so imele na začetku kar veliko težav s sprejemom servisov, kajti dvorana na Galjevici je precej dolga in težko se je hitro privaditi na lete določenih parabol, kar je sprejemalkam povzročalo kar precej težav. Kljub temu so Braslovčanke pokazale, da v Ljubljano nikakor niso prišle z belo zastavo in počasi nizale točko za točko in se domačinkam neverno približala, saj so ob drugem tehničnem odmoru vodile le še 16:13. Čeprav je varovankam trenerke Ane Oblak uspelo povesti z 21:18, so Savinjčanke zaigrale odlično in z napadi Markovičeve in Sobočanove uspele celo povesti s 23:21 in imele celo žogo za vodstvo, a je prišlo do napake in žoga je pripadla domačinkam, ki so bile v zaključku niza bolj zbrane in niz uspele osvojiti pri 26. točki.
Drugi niz je bil pravi monolog gostij iz Braslovč, saj so z začetnimi udarci kapetanke Zbičajnikove in odličnimi napadi ter uspešnimi bloki nizale točko za točko, povedle celo s 17:5 in 19:6. Pri tem rezultatu so mlade Braslovčanke dopustile da so domačinke napravile nekaj zaporednih točk, predvsem zaradi nekoliko ležernejše igre gostij ob tako visokem vodstvu. Zmaga Braslovčank s 25:15 je bila na koncu več kot zaslužena.
Podobno sliko smo v športni dvorani na Galjevici gledali tudi v tretjem nizu, ki so ga gostje imele vedno pod nadzorom in od začetka do konca visoko vodile (5:8 pri prvem tehničnem odmoru, 11:16 pri drugem) in kljub menjavam (Zupančičeva na mestu Handanovičeve, tudi druga podajalka Jovič namesto Crnjac) v ekipi Vitala ni bilo velikih sprememb, saj so gostje dominirale v vseh tehničnih elementih, še posebej v napadu in bloku, kjer so se izkazale Markovičeva, Sobočanova, Mihevčeva in Mihalinčeva, ki so bile za domačinke nerešljiva uganka in na koncu so morale priznati premoč mladih odbojkaric iz Braslovč, ki so zasluženo slavile z 19:25.
V četrtem nizu je bilo pričakovati večji odpor izkušenih domačih odbojkaric, a se to ni zgodilo, tako da je bila tekma v glavnem enosmerna v kateri so dominirale gostje. V četrtem nizu je na parket namesto blokerke Hribernik vstopila izkušenejša Bergantova in nalogo opravila z odliko. Priložnost za igro pa je dobila organizatorka igre Maja Marovt in centralna blokerka Nina Turnšek, ki je zamenjala Katjo Mihevc. Dekleta so se resnično potrudila in z lepo igro uspela niz zmagati na 15. točki.
Tudi statistični podatki kažejo, da je bila ekipa iz Braslovč boljša. Z blokom so dosegle 9 točk (Vital 7), direktno z začetnimi udarci 11 (prav toliko tudi Vital), napak na servisu so gostje napravile 11 (Vital pa 3 manj). Če odmislimo direktno prejete točke na servisu, potem je bil sprejem servisa gostij soliden.

Zoran Jerončič: ''Danes ne bom o tehniki in taktiki. Danes je dan za praznik. Čestitke prav vsem igralkam, vodstvu kluba, zvestim navijačem in vsem, ki nas spremljajo in pomagajo ob tem tako pomembnem uspehu mlade ekipe. Kot vsi dobro vemo, je bil osnovni cilj kluba zagotovitev obstanka


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE
ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE
RAKOVLJE 34
Tel:031 358 064

Bodite prvi pri oddaji mnenja.