Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mladinke Drzavne prvakinje za leto 2014


ŠPORT

| |
21.02.2014      15:36
A A

Mladinke Drzavne prvakinje za leto 2014


V Braslovčah je v nedeljo, 16. 2. 2014 potekal finalni turnir državnega prvenstva v kategoriji mladink. Nanj so se že v decembru uvrstile Braslovče, Luka Koper, Mladi Jesenice in Nova KBM Branik. Po razburljivih in napetih tekmah v polfinalu in tekme za tretje mesto, so si naslov državnih prvakinj v finalu priigrale domačinke iz kluba ŽOK Braslovče


Mladinke državne prvakinje za 2014
Mladinke državne prvakinje za 2014
Deli:

ŽOK Braslovče : Nova KBM Branik - 2:1 (25:27, 25:11, 15:10)

Prvo jutranjo tekmo in prvo polfinale so domačinke pričele s strahom in še večjo odgovornostjo proti ekipi Nove KBM, za katero nastopa kar nekaj igralk ekipe, ki igra pomembno vlogo v evropskih tekmovanjih in državnih prvenstvih. Gostje so odlično pričele srečanje imele vajeti v svojih rokah, predvsem so bile uspešne z napadi Ize Mlakar. Tako pri prvem kot drugem tehničnem odmoru so gostje vodile s 7:8 in celo 12:16, v zaključku niza pa so povedle celo 17:21. Domače odbojkarice se niso vdale in z borbeno ter napadalno igro najprej rezultat izenačile in imele celo prvo zaključno žogo, a jim žal ni uspelo zaključiti niza v svojo korist. Mariborčanke so bile bolj zbrane in niz dobile na razliko z rezultatom 25:27. V drugem nizu smo na parketu športne dvorane v Braslovčah videli samo eno ekipo in to domačinke. Z veliko razliko so vodile od začetka pa do zaključka niza in bile boljše v vseh prvinah ter nadzorovale visoko vodstvo. Ob drugem tehničnem odmoru je bilo 16:8, povedle so celo 21:9 in takrat je bilo jasno, da bo potrebno odigrati še tretji niz. Po začetni izenačenosti v tretjem nizu so domačinke predvsem z uspešnimi začetnimi udarci in učinkovitim blokom povedle z 8:5, kakršen je bil rezultat ob menjavi igrišča. Od takrat naprej so domače odbojkarice malo grešile, a tudi Mariborčankam niso dopustile, da bi se rezultatsko približale in ogrozile končni izid 15:10. Veselje v domači vrsti in med velikim številom ljubiteljev odbojke v Braslovčah je bilo nepopisno, saj so si domačinke z zmago priigrale zasluženi finale.
 

Luka Koper : Mladi Jesenice - 0:2 (22:25, 15:25)

V drugem polfinalnem obračunu sta se pomerili ekipi iz Primorske in Gorenjske. Čeprav sta obe ekipi samo dan pred tem v domačem prvenstvu zelene skupine odigrali vsaka po pet nizov, se to v igri ni veliko poznalo. Samo na začetku prvega niza do rezultata 7:8 je bil izid izenačen, potem pa so varovanke trenerja Iztoka Kšele, predvsem po zaslugi nekoliko slabšega sprejema Koprčank, hitro dosegale točko za točko in ob drugem tehničnem odmoru že vodile za šest točk. Z borbeno igro in nekaj uspešnimi napadi so se Primorke le zbrale in v serijah dosegle po nekaj točk ter se nevarno približale Gorenjkam. Po pol minute odmora trenerja Kšele so Gorenjke odločno reagirale in uspešno zaključile niz. Tudi drugi niz je minil v znamenju odbojkaric iz Gorenjske, saj so bile praktično celoten niz v vodstvu in to kar za nekaj točk. Predvsem se je v napadu izkazala Pia Blažič in imela kar 47% uspešnost, ob njej pa je v bloku odlično zaigrala Ela Pintar in skupaj dosegla 5 točk. Ob drugem tehničnem odmoru je bilo že 8:16, nato pa so Koprčanke z Lovšinovo dosegle nekaj točk, a bilo je premalo, da bi lahko resneje ogrozile razigrane igralke Jesenic. Končnih 15:25 je tudi realen pokazatelj dejanskega stanja na igrišču v tem drugem nizu. Po zmagi so se mlade Gorenjke, ki jim v prvenstvu ne gre najbolje, še kako veselile uspeha in uvrstitve v veliki finale.

 

Tekma za 3. mesto

Nova KBM Branik : Luka Koper - 1:2 (23:25, 25:17, 10:15)

Proti favorizirani ekipi Nove KBM so odbojkarice Kopra v primerjavi s prvo tekmo igrale kot prerojene, kot da bi hotele dokazati, da v prvem srečanju nismo videli prave Luke Koper. Očitno je bilo, da se je trener Marko Kalc dobro pripravil na srečanje in se v bloku in obrambi še kako osredotočil na korektorico Mariborčank Mlakarjevo, ki je napadala večino žog (skupaj 37), medtem ko so odbojkarice z obale igrale veliko bolj raznovrstno. Pri prvem tehničnem odmoru so vodile Koprčanke s 6:8, pri drugem pa Mariborčanke s 16:14. Ob dobri igri Mlakarjeve in Igličarjeve so Štajerke povedle z 21:19, kar bi moralo takšni ekipi tudi zadostovati za končni uspeh. Vendar temu ni bilo tako. Nekaj napadov izven igrišča, dva nekoliko slabša sprejema servisa in predvsem odlični napadi blokerke Nuše Ferlinc v vrstah Luke  Koper so prinesli preobrat in nekoliko presenetljivo zmago Koprčank v prvem nizu. V drugem nizu so Mariborčanke zaigrale veliko bolje in tudi s kakšno lastni napako manj so prešle hitro v vodstvo z 8:4 in 16:12. Čeprav je tudi v tem nizu večino žog dobila Mlakarjeva, je Koprčanke nikakor niso mogle zaustaviti. Pri rezultatu 21:13 je bilo povsem jasno, da bo potrebno za končnega zmagovalca in s tem tudi 3. mesto v državi odigrati tretji, odločilni niz. Tega so solidno pričele Koprčane, a so kmalu Mariborčanke povedle ter ob zamenjavi igrišča vodile z 8:6. To nikakor ni zmedlo Primork, ki so se še naprej borile in tudi uspešno zaključevale napade s kril in preko centra. Nosilka igre Mariborčank je v tem delu niza napravila kar nekaj napak in Koprčanke so prešle v vodstvo treh točk. Dva polminutna odmora in nekaj menjav nista pomagala novemu selektorju ženske izbrane vrste Brunu Najdiču, da bi spremenil potek srečanja. Koprčanke so zasluženo s 15:10 slavile in si tako nekoliko presenetljivo priigrale bronasto medaljo. Vsekakor pa sta dva poraza ekipe iz Maribora na zaključnem turnirju veliko presenečenje, saj je večina pričakovala njihovo zmago.

Veliki finale

ŽOK Braslovče : Mladi Jesenice - 3:0 (25:14, 25:17, 25:14)

Domačinke in njihovi navijači, ki so na prvi tekmi trepetali za uvrstitev v veliki finale so že na začetku tekme proti ekipi z Jesenic videli, da je tokrat velika priložnost, da naslov mladinskih prvakinj ostane v Braslovčah. Domačinke so z Zbičajnikovo na servisu in nekaj odličnimi napadi prepričljivo pričele tekmo in gostjam niso dovolile, da bi se razigrale. Delovalo je praktično vse, od servisa, bloka in napada in tudi na sprejemu servisa so bile domačinke prepričljive. Rezultat 8:2 pri prvem tehničnem odmoru in kar 16:11 pri drugem je že nakazoval v katero smer poteka sama tekma. Gorenjke so bile v tem nizu brez moči. Učinkovit napad in blok (skupaj na tekmi 12, od tega Katja Mihevc kar 4) so bili dober signal, da je zmaga v prvem nizu dobljena. Tudi v drugem nizu smo v športni dvorani videli dopadljivo odbojko in dobro igro domačink, ki niso hotele ničesar prepustiti naključju in visoko vodile od začetka do konca niza. Na mreži so se izkazale z učinkovitimi napadi Markovičeva, Sobočanova in Mihalinčeva. Z uspešnimi napadi pa se je izkazala Anja Hribernik. Gostje, ki so imele kar veliko težav pri sprejemanju začetnih udarcev, niso mogle resneje ogroziti domače vrste, ki je tudi ta niz po dobrih 22 minutah uspešno zaključila. Podobno sliko smo videli tudi v tretjem nizu. Vse je delovalo, razlika se je povečevala in tako kot v drugem nizu, so tudi v tem priložnost za igro dobile druga prosta igralka Anja Jerman, Iza Vodlan in blokerka Nina Turnšek. Ob zaključku niza je v igro stopila tudi Anja Hribernik st., ki je z uspešnim napadom tudi dosegla zadnjo odločilno točko v tretjem nizu. Domačinke so tako osvojile še edino lovoriko pri mlajših kategorijah, ki jim je manjkala v njihovi vitrini - naslov mladinskih državnih prvakinj.

Končni vrstni red:  1. Braslovče,

                                  2. Mladi Jesenice,

                                  3. Luka Koper,

                                 4. Nova KBM Branik


 
Za najboljše igralke so bile proglašene Tina Korošec iz Kopra, Darja Eržen z Jesenic, Zala Zbičajnik iz Braslovč in najboljša igralka turnirja Anita Sobočan iz Braslovč.

 
Čestitke igralkam, trenerjem, strokovnemu vodstvu in vodstvu kluba. Zahvala gre tudi občini, sponzorjem, staršem in navijačem, ki naša dekleta spremljajo in podpirajo. Hvala pa tudi Žigu Plahutarju za fotografije in vsem, ki so kakorkoli pripomogli in pomagali pri organizaciji dogodka.

 

Galerija slik.........(Klikni)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE
ODBOJKARSKI KLUB BRASLOVČE
RAKOVLJE 34
Tel:031 358 064
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
UPORABA ZELIŠČ IN ZAČIMB V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.