Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
27°C
9°C
JUTRI
29°C
11°C
Deli
1925

Otvoritev zasebne muzejske zbirke I. in II. svetovne vojne

Vljudno vabljeni na otvoritev zasebne muzejske zbirke ostalin I. in II. svetovne vojne. 
Zbirka s preko 1000 primerki slikovito razkrije različne drobce životarjenja vojakov na fronti, ter njihovega vsakdanjika v redkih časih miru. 

Na ogled so skrbno postavljeni tako vsakdanji pripomočki za osebno nego, sanitetni material, umetniška dela s front, pisma in razglednice, kot tudi polna bojna oprema - hladno in strelno orožje, ter uniforme. 
Ker se je iz zgodovine potrebno učiti, da se na tak način ne bo ponavljala in tudi tako temačen del naše dediščine ne sme utoniti v pozabo, vas vabim, da se mi pridružite na uradni otvoritvi novega prostora muzejske zbirke, ki z veliko ljubezni in navdušenja nastaja že več kot 10. let.

Otvoritev bo potekala ob sproščenem druženju z ogledom zbirke in pogostitvijo...mogoče pa nas preseneti tudi kakšen čisto pravi vojak...
Vstop prost!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi