Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
17°C
-5°C
JUTRI
20°C
-1°C
Deli

4. tekmovanje s starimi ročnimi in motornimi brizgalnami v Braslovčah

V soboto, 1.8.2015, je Prostovoljno gasilsko društvo Braslovče organiziralo 4. tekmovanje starih ročnih in motornih brizgaln, ki je bila hkrati tudi 5. tekma za pokal Savinjsko Šaleške regije.

Na tekmovanju lahko sodelujejo društva, ki imajo ročno ali motorno brizgalno staro več kot 55 let. Tako je bila najstarejša ročna brizgalna iz leta 1893 PGD Šoštanj mesto, najstarejša motorna pa letnik 1927 PGD Kapla - Pondor. Iz občine Braslovče sta bili na tekmovanju  PGD Braslovče z ročno brizgalno iz leta 1903 in PGD Letuš s prav tako ročno brizgalno iz leta 1907. Poleg tega ima še PGD Gomilsko ročno brizgalno letnik 1904, ta pa je hranjena v muzeju Gasilske zveze Žalec v Žalcu.

Po starosti tekmovalcev je bila na tekmovanju najstarejša ekipa veteranov PGD Paška vas, s povprečno starostjo 72,4 leta.

Otvoritev tekmovanja na lepo sončno popoldne je bila ob 17:00 uri. Prisotne so bile tekmovalne ekipe, župan občine Braslovče Branimir Strojanšek, ki je skupaj s predsednikom PGD Braslovče Jožefom Matkom pozdravil zbrane, nadzornik tekmovanja iz SŠ regije Bojan Rakun, tekmovalni odbor in sodniki ter gledalci. Tekmovalno zastavo je dvignila ekipa veteranov iz Braslovč, predsednik tekmovalnega odbora Danijel Pantner pa je otvoril tekmovanje.

Na tekmovanju je sodelovalo 14 ekip iz SAŠA regije; z ročnimi brizgalnami 4 moške in 2 ženski ter z motornimi 5 moških in 3 ženske ekipe.

 

Rezultati so bili naslednji:

 • motorne moški: 1. Paška vas, 2. Šoštanj mesto, 3. Topolšica
 • motorne ženske: 1. Šoštanj mesto, 2. Topolšica, 3. Kapla-Pondor
 • ročne moški: 1. Letuš, 2. Vransko, 3.  Braslovče
 • ročne ženske: 1. Šoštanj mesto, 2. Braslovče

Na zaključku tekmovanja in razglasitvi rezultatov so bili poleg tekmovalcev, vodstva tekmovanja, sodnikov in gledalcev prisotni tudi gostje:

 • predsednik regijskega sveta SAŠA regije Janko Žuntar
 • predsednik GZ Žalec Edvard Kugler
 • župan občine Braslovče Branimir Strojanšek
 • podžupanja občine Danica Tajnšek
 • poveljnik GPO Braslovče Milan Šoštarič
 • predsednik komisije za veterane GZ Žalec Janez Kokovnik 
 • nadzornik tekmovanja Bojan Rakun

Vsi govorniki so organizacijo tekmovanja in rezultate ekip pohvalili, še posebej pa so izpostavili veliko  skrb, ki jo imajo gasilska društva za to, da se zgodovina gasilstva ohranja na tako lep način tudi našim prihodnjim rodovom.

Diplome vsem sodelujočim ekipam in pokale najboljšim so podelili:

 • predsednik in poveljnik PGD Braslovče Jožef Matko in Danijel Pantner
 • poveljnik GPO Milan Šoštarič in podžupanja občine Danica Tajnšek.

 Tekmovalno zastavo je spustila enota PGD Topolšica, ki je organizator naslednje -  6. letošnje tekme za pokal SAŠA regije 9.8.2015.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi