Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
22°C
6°C
JUTRI
22°C
9°C
3934

Nadomestne lokalne volitve

Občinska volilna komisija Občine Braslovče na svoji seji dne 27. 6. 2019 sprejela sklep o razpisu nadomestnih volitev v Občinski svet Občine Braslovče. Nadomestne volitve se bodo opravile za območje volilne enote 1, ki obsega naselja: Letuš, Podgorje pri Letušu, Male Braslovče, Parižlje in Topovlje. Na nadomestnih volitvah se bo volil en (1) nadomestni član občinskega sveta. Volitve se bodo izvedle po večinskem sistemu, izvoljen bo kandidat, ki bo prejel največ glasov.

 

Nadomestne volitve bodo v nedeljo 29. 9. 2019, predčasno glasovanje bo potekalo v sredo 25. 9. 2019 na sedežu Občinske volilne komisije, Braslovče 22 (občinska stavba).

 • 1. Sklep o razpisu nadomestnih volitev ODPRI
 • 2. Rokovnik za izvedbo volilnih opravil ODPRI
 • 3. Sklep o določitvi volišč ODPRI
 • 4. Sklep o določitvi števila podpisov podpore ODPRI
 • 5. Plakatna mesta -Sklep ODPRI
 • 6. Plakatna mesta -Pogoji ODPRI

 

 

 

ODDAJA KANDIDATUR – rok: 29.8.2019 do 19.00 ure

 

Občinska volilna komisija bo sprejemala kandidature najpozneje do četrtka 29.8.2019 do 19.00 ure na sedežu OVK, Braslovče 22 (občinska stavba, 1. nadstropje, velika sejna soba).

 

Kandidaturo lahko vloži politična stranka ali skupina volivcev. Politična stranka določi kandidata s pravili stranke, skupina volivcev pa s podpisovanjem. Občinska volilna komisija Občine Braslovče je sprejela ugotovitveni sklep, da je za vložitev kandidature za člana občinskega sveta v volilni enoti 1, potrebno najmanj 30 podpisov volivcev v tej volilni enoti. Podporo je potrebno oddati na obrazcu LV-2. Obvestilo UE Žalec o potrjevanju podpisov https://www.gov.si/novice/2019-07-04-nadomestne-volitve-v-obcinski-svet-obcine-braslovce-3/

 

 

INSTRUKTIVNI OBRAZCI:

 • Obrazec LV-2 - Podpora kandidaturi za člana občinskega sveta ODPRI
 • Obrazec LV-6 - Kandidatura za člana občinskega sveta ODPRI
 • Obrazec LV-8 - Soglasje kandidata h kandidaturi za člana občinskega sveta ODPRI
 • Obrazec LV -10 - Zapisnik o delu organa politične stranke, ki je določil kandidaturo za člane občinskega svetaODPRI
 • Obrazec LV-12 - Seznam udeležencev v delu organa politične stranke, ki je določil kandidaturo za člane občinskega sveta ODPRI
 • Obrazec LV-16 - Sporočilo o organizatorju volilne kampanje ODPRI
 • Obrazec LV-15 - Potrdilo o vložitvi kandidature ODPRI

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi