Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
13°C
6°C
JUTRI
13°C
8°C

Na Žovneškem gradu rez potomke najstarejše trte na svetu

Na Žovneškem gradu obrezali najstarejša trta na svetu

Občina Braslovče je, v sodelovanju z Kulturnozgodovinskim društvo (KZD) Žovnek, v nedeljo, 21. marca na Gradu Žovnek pripravila rez najstarejše vinske trte, modre kavčine, ki so jo na pročelju gradu posadili pred tremi leti.

Pred rezjo sta nekaj besed o trti in obnovi gradu spregovorila predsednik KZD Žovnek Franc Kralj in župan Občine Braslovče Tomaž Žohar, ki je za gospodarja oziroma skrbnika trte uradno pooblastil Milana Šoštariča. Nato je sledil rez trte.

V pomoč pri tem jim je bila  Vesna Črep iz Celja, ki kot prostovoljka sodeluje pri obnovi gradu in se je delovne akcije, ki je potekala pred tem na gradu tudi udeležila. Rez so opravili glede na kronavirus po navodilih NIJZ Slovenije.


Tone Tavčar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi