Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
18°C | 28°C
torek, 26.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
14°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
18°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kultura v Letušu praznovala zavidljivo ......


KULTURA

| |
16.06.2015      8:54
A A

Kultura v Letušu praznovala zavidljivo obletnico delovanja, ob tej priložnosti premiera filma Letuško


V petek 12.6.2015 je bilo v polni dvorani Kulturnega doma Letuš ozračje napolnjeno s pričakovanji in dobro voljo, saj je Kulturno društvo Letuš ob 80 letnici pripravilo slavnostno sejo s podelitvijo priznanj za delo v društvu. Premierno pa je bil predvajan tudi otroški film LETUŠKO.


Deli:

V avli kulturnega doma so člani društva obiskovalcem slavnostne seje pripravili razstavo na kateri so s starimi listinami, slikami in notnim gradivom predstavili dejavnosti društva skozi vseh osemdeset let delovanja, ki ga je zaznamovala močna pevska in dramska dejavnost. Ob 19. uri je s slovensko himno svečano sejo otvorila mlada članica društva Alja Dobnik, Jasmina Roter pa je z uvodnim pozdravom napovedala krajši kulturni program. V njem je nastopil Kvartet KD Letuš, pesem Ivana Marovta, z naslovom Letuška, pa sta prebrala Maja Rosenstein in Tadej Prašnikar. Predsednica Vanja Kretič je z nekaj besedami strnila bogato zgodovino društva in glavne mejnike v 80 letih delovanja. Sejo je z dolžno hvaležnostjo posvetila vsem, ki so v teh letih delali za kulturo v Letušu.

Sledilo je predvajanje otroškega filma LETUŠKO, o kulturnih in turističnih znamenitostih Letuša, ki je požel velik aplavz in navdušenje med gledalci. V filmu nastopajo otroci iz POŠ Letuš, ki predstavijo glavne turistične znamenitosti Letuša, nato pa skupaj z maskoto, ki so ga poimenovali Letuško, obiščejo vsa društva v Letušu, ki se na kratko predstavijo. S filmom so ustvarjalci želeli predstaviti glavne znamenitosti njihovega lepega kraja in medsebojno povezanost ljudi v društvih.

Po koncu filma je na kratko v dvorano obiskovalce prišel pozdravit tudi Letuško, skupaj z otroci iz Vrtca Letuš. Na odru so se jim pridružili vsi, ki so zaslužni za nastanek filma. Producenta, Kulturno društvo Letuš, Združenje Cultura Turistica, zanj Bojana Planina, ki je napisala scenarij in besedilo. Tomo Čonkaš iz Studia Mozaik, režiser, snemalec in montažer, ter Mojca Grofelnik iz POŠ Letuš, ki je poskrbela za organizacijo in pripravo otrok. Zbrani na odru so se zahvalili celotnemu kolektivu POŠ Letuš, ostalim društvom v kraju in staršem otrok za odzivnost in pomoč. Glasen aplavz pa so namenili vsem nastopajočim otrokom, ki so se ustvarjalcem pridružili na odru.

V drugem delu slavnostne seje sta predsednica društva in župan Občine Braslovče podelila še priznanja za delo v društvu. Priznanje sta prejela Vrtec in POŠ Letuš, za sodelovanje na vseh prireditvah in koncertih, ki jih pripravlja društvo, za bogat program in nesebično pomoč, ki jo društvu nikoli ne odrečejo. Priznanje za delo je dobila tudi gledališka skupina »DO ZVEZD« KD Letuš, ki ustvarja predstave za otroke in pripravlja program prireditev in koncertov. Prijeten večer so zaključili s pesmijo mladih članov Daše Janže in Aljaža Štorgla, ter s čestitkami in spodbudnimi besedami župana Občine Braslovče.

Vsem ustvarjalcem filma in nagrajencem še enkrat iskrene čestitke. Letuš je zopet pokazal svojo ustvarjalnost, složnost in kolektivnost. Za vedno bo ostal lep spomin na topel poletni večer, ko je kultura v Letušu praznovala.

 

V.K.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Braslovče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!