Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo precej jasno, nastalo bo nekaj kratkotrajnih ploh in tudi kakšna nevihta. Na Primorskem bo še pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 33, na Goriškem do 35 °C.
17°C | 35°C
sreda, 22.08.2018
19°C | 35°C
četrtek, 23.08.2018
19°C | 36°C
petek, 24.08.2018
17°C | 34°C
sobota, 25.08.2018
19°C | 30°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Z OTROKI KUHAJMO ZDRAVO


NOVICE

| |
31.01.2018      13:23
A A

Z OTROKI KUHAJMO ZDRAVOčastna straža ob prostovoljnih prispevkih
častna straža ob prostovoljnih prispevkih
Deli:

V večnamenskem prostoru Osnovne šole Bovec se je 26. 1. 2018 odvijal dobrodelni dogodek »Z otroki kuhajmo zdravo«, ki so ga organizirali nekateri starši in pedagogi, z namenom opomniti, kako zelo je pomembna zdrava prehrana za otroke v času rasti in razvoja.

V ta namen se je povabilu odzvala ga. Emilija Pavlič, ki z veseljem predaja svoje znanje in izkušnje staršem in šolam. Je tudi avtorica dveh knjig: Za otroke kuhajmo zdravo in Mamica nauči me kuhati. Emilija poudarja, da je najboljša jed tista, ki se najhitreje pokvari oziroma kako zdravo je živeti z živo hrano, ki raste okrog nas. Vodi nas skozi letne čase in z njo potujemo skozi presenetljivo pestrost, ki nam jo v vsakem mesecu ponuja bogato obložena miza narave (citat iz knjige Mamica nauči me kuhati).

Na dogodku so sodelovali starši in otroci v spremstvu pedagogov (vrtec Bovec, OŠ Bovec, OŠ Soča). Otroci  so zapeli  in zaplesali na temo hrane. V šolski jedilnici so starši postavili več stojnic, na katerih smo lahko degustirali, dobili kakšen dober recept. Udeležila sta se ga tudi župan Občine Bovec Valter Mlekuž in Jožica Kavs iz službe za družbene dejavnosti pri Občini Bovec. 

Dogodek je bil dobrodelne narave, udeleženi so stojnice pripravili na svoje stroške. Ga. Emilija se je odpovedala honorarju in je bilo skupaj z vašimi prispevki na dogodku  zbranih kar 325,90 EUR. Ta denar je namenjen šolskemu skladu.

zapisala: Natalija Papež in Milan Štulc
foto: MILAN ŠTULC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2018 | Kino
LETNI KINO KANIN - A POSTAJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.