Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno naletaval sneg. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -8 do -5, po nižinah Primorske okoli 0 °C.
-1°C | 0°C
ponedeljek, 26.02.2018
-7°C | 0°C
torek, 27.02.2018
-4°C | 1°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | 2°C
četrtek, 01.03.2018
-7°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 7h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Z OTROKI KUHAJMO ZDRAVO


NOVICE

| |
31.01.2018      13:23
A A

Z OTROKI KUHAJMO ZDRAVOčastna straža ob prostovoljnih prispevkih
častna straža ob prostovoljnih prispevkih
Deli:

V večnamenskem prostoru Osnovne šole Bovec se je 26. 1. 2018 odvijal dobrodelni dogodek »Z otroki kuhajmo zdravo«, ki so ga organizirali nekateri starši in pedagogi, z namenom opomniti, kako zelo je pomembna zdrava prehrana za otroke v času rasti in razvoja.

V ta namen se je povabilu odzvala ga. Emilija Pavlič, ki z veseljem predaja svoje znanje in izkušnje staršem in šolam. Je tudi avtorica dveh knjig: Za otroke kuhajmo zdravo in Mamica nauči me kuhati. Emilija poudarja, da je najboljša jed tista, ki se najhitreje pokvari oziroma kako zdravo je živeti z živo hrano, ki raste okrog nas. Vodi nas skozi letne čase in z njo potujemo skozi presenetljivo pestrost, ki nam jo v vsakem mesecu ponuja bogato obložena miza narave (citat iz knjige Mamica nauči me kuhati).

Na dogodku so sodelovali starši in otroci v spremstvu pedagogov (vrtec Bovec, OŠ Bovec, OŠ Soča). Otroci  so zapeli  in zaplesali na temo hrane. V šolski jedilnici so starši postavili več stojnic, na katerih smo lahko degustirali, dobili kakšen dober recept. Udeležila sta se ga tudi župan Občine Bovec Valter Mlekuž in Jožica Kavs iz službe za družbene dejavnosti pri Občini Bovec. 

Dogodek je bil dobrodelne narave, udeleženi so stojnice pripravili na svoje stroške. Ga. Emilija se je odpovedala honorarju in je bilo skupaj z vašimi prispevki na dogodku  zbranih kar 325,90 EUR. Ta denar je namenjen šolskemu skladu.

zapisala: Natalija Papež in Milan Štulc
foto: MILAN ŠTULC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Bovec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!