Logo MojaObčina.si

Bovec

DANES
32°C
18°C
JUTRI
36°C
20°C
Deli
1730

VABILO NA OGLED PESNITVE BARVE ZELENEGA SMARAGDA

Fundacija Poti miru v Posočju, posoški ter drugi ustvarjalci in organizatorji vabijo v nedeljo, 24. marca, ob 17.00,v veliko dvorano Cankarjevega doma, na ogled ljudske simfonične pesnitve BARVE ZELENEGA SMARAGDA skladatelja Avgusta Ipavca ob obletnici 1. svetovne vojne.

V pesnitvi se bo združila profesionalna in ljudsko – amaterska ustvarjalnost. Premiera pesnitve je bila septembra 2016 na Sveti Gori. Med nastopajočimi bodo tudi ustvarjalci iz Posočja, in sicer Folklorna skupina Bc iz Bovca, Društvo 1313 iz Bovca, Citrar Ivan Jelinčič z Alenko iz Soče, Otroška folklorna skupina Pastirci izpod Krna Podružnične šole Drežnica, KUD Igralska skupina Drežnica, Drežniški zvonarji in Matej Kavčič iz Tolmina.

Razlogov za ogled dogodka je veliko, eden je tudi ta, da imajo kulturni ustvarjalci z obrobja naše domovine redko priložnost stati na odru vseslovenskega hrama kulture.

Za obiskovalce bo iz Posočja v Ljubljano organiziran brezplačen prevoz z avtobusom.

Za vse informacije v zvezi s prevozom in vstopnicami kontaktirajte Fundacijo Poti miru, Gregorčičeva 8, v Kobaridu.

Telefon: 05 3890 167 /168

Foto: MATEJ VIDMAR

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi