Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 28°C
sreda, 13.08.2018
18°C | 32°C
četrtek, 15.08.2018
18°C | 32°C
petek, 16.08.2018
16°C | 33°C
sobota, 17.08.2018
16°C | 33°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V GZ Bovec uspešno zaključili tečaj »Vodja ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
16.05.2016      18:56
A A

V GZ Bovec uspešno zaključili tečaj »Vodja skupine«


Tečaj, katerega vodja je bil Miro Bozja poveljnik GZ Bovec je potekal od začetka aprila do 15 maja 2016. Predavanja in praktična usposabljanja so potekala ob petkih in sobotah ter nedeljah v prostorih PGD Bovec.


Deli:
Gasilska zveza Bovec zagotavlja ustrezno usposobljenost vseh članov gasilskih organizacij, ki opravljajo naloge na strokovno-operativnem področju. Tovrstna usposabljanja potekajo v skladu s sprejetimi učnimi programi in Posebnimi pravili gasilske službe prostovoljnih gasilcev. GZ Bovec se zaveda, da je potrebno naše člane ustrezno usposobiti. Eden izmed takih tečajev oziroma usposabljanj je tečaj za vodjo skupine. To je tečaj, kateri je podlaga za nadaljnje izobraževanje. Namen tečaja za vodjo skupine je ta, da morajo prostovoljni gasilci biti v skladu z Zakonom o gasilstvu usposobljeni za opravljanje nalog gašenja in reševanja v primeru požarov, naravnih in drugih nesreč. Cilj usposabljanja je gasilca usposobiti za izvajanje nalog vodenja skupine.. Tečajniki so v procesu usposabljanja razširili svoje znanje o gasilski opremi in tehniki, obenem pa so spoznali taktične in tehnične smernice za uspešno opravljanje gasilskih intervencij in vodenje gasilske skupine. Usposabljanja so se udeležili člani PGD Bovec, Srpenica in Log pod Mangartom, ki so uspešno in aktivno delovali v činu gasilec in želijo opravljati naloge vodje skupine. Usposabljanje je zajemalo 56 ur, od tega je bilo 41 ur teoretičnega in 15 ur praktičnega pouka. Kandidati pa  morajo biti psihofizično in zdravstveno sposobni opravljati operativne naloge v gasilstvu. Tečaj je zajemal več učnih vsebin, in sicer: organizacija gasilstva in pravne osnove,  vzgoja osebnosti gasilca,  izobraževanje, varstvo in zdravje pri delu, zaščita in reševanje, požarna preventiva, razvrščanje, elektrika, radijske zveze, vozila in oprema, gradbeništvo in preskrba z gasilno vodo, tehnično reševanje in gasilska taktika. Učni program so izvajali predavatelji, ki so strokovnjaki na posameznem področju ter imajo predpisan čin in strokovno izobrazbo. Prijavljenih je bilo 21 tečajnikov, od teh pa je tečaj redno obiskovalo 20 tečajnikov. Omeniti velja, da so se tečaja udeležile tudi članice posameznih PGD in sicer jih je bilo kar šest. Tečajniki, ki so uspešno končali tečaj, so na koncu izvedli tudi praktično vajo, s tem tečajem pa si tudi pridobili čin višji gasilec, s tem pa pravico poveljevati skupini, timu oziroma posadki. Ob zaključku tečaja, velja zahvala tudi v imenu GZ Bovec vsem predavateljem in inštruktorjem, še posebej poveljnikom PGD, ki so s svojim znanjem nadgradili znanje tečajnikov ter vsem, ki so tečaj vestno obiskovali in ga tudi uspešno zaključili z željo, da pridobljeno znanje prenesejo v prakso ob raznih intervencijah, ki pa jih na Bovškem ni malo.


Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018 | Kino
LETNI KINO KANIN - A POSTAJA
14.08.2018 | Kino
LETNI KINO KANIN - A POSTAJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.