Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 33°C
petek, 23.06.2017
18°C | 32°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Apiterapevtski turistični čebelnjak Bee happy...


TURIZEM, GOSPODARSTVO, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
03.06.2014      16:19
A A

Apiterapevtski turistični čebelnjak Bee happy


Od sobote 31. maja 2014 je Bovec bogatejši za apiterapevtski turistični čebelnjak Bee happy. Vodi ga čebelarka in lokalna turistična vodnica Maja Kokove-Hrovat.


Prvi obiskovalci čebelnjaka Bee happy
Prvi obiskovalci čebelnjaka Bee happy
Deli:

Mlada čebelarka in lokalna turistična vodnica Maja Kokove-Hrovat je začela čebelariti pred 4 leti in že takrat je vedela, da bo svoje čebelarstvo poskušala usmeriti navzven, za šole, turiste in ostale, ki jih bo zanimal skrivnostni svet čebel.

 

Čebelnjak, ki stoji na bovškem polju, v smeri proti vasi Čezsoča, ponuja lep pogled na okoliške gore, tudi na najvišji vrh Triglav. Varen ogled dela čebelarja, obiskovalcem omogoča steklena stena. Predstavi se čebeljo družino, njeno bivališče in ostalo čebelarsko opremo.

 

Posebnost čebelnjaka je ponudba aromaterapije, t.j. vdihavanje zraku neposredno iz panjev. S sodobno tehnologijo je omogočeno varno vdihavanje preko maske, predvsem v pomoč  tistim, ki imajo kakršnekoli težave s pljuči, alergijami na pelod ter anksioznosti. Čebelnjak ponuja 5 udobnih točk za vdihavanje panjskih aerosolov. Čebele s svojo dejavnostjo v panju namreč ustvarjajo posebno mikroklimo, ki blagodejno vpliva na počutje človeka.

 

Otvoritve se je udeležil tudi mag. Aleš Rodman, podpredsednik Čebelarske zveze Slovenije, ki je novo pridobitev pohvalil in poudaril, da si tudi na Zvezi prizadevajo pospešiti razvoj čebelarskega turizma v taki obliki, kot ga ponuja Maja Kokove-Hrovat. Župan občine Bovec, g. Siniša Germovšek, pa je izrazil predvsem zadovoljstvo ob inovativnosti ideje apiterapevtskega turističnega čebelnjaka v Bovcu. 

 

Aromaterapija je na voljo po dogovoru, ravno tako ogledi čebelnjaka. Oboje je na voljo tudi v kombinaciji z lokalnim vodenjem po Bovškem

 

Informacije na 041 949 198, maja@bovec-sc.si, www.beehappy.sihttps://www.facebook.com/BeeHappy.si

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!