Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 5 do 10, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 12°C
torek, 21.11.2017
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Svetovni pokal v spustu na divjih vodah Soča ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
25.05.2015      8:59
A A

Svetovni pokal v spustu na divjih vodah Soča 2015


Med 18. in 20. junijem 2015 bo dolina Soče gostila Svetovni pokal v spustu na divjih vodah Soča 2015. Pričakuje se 150 do 170 tekmovalcev iz 15 do 18 držav. Tekmovalno dogajanje se bo pričelo z otvoritvijo Svetovnega pokala na Kobariškem trgu.


Kajak Spust 2015
Kajak Spust 2015
Deli:

Letošnji junij bo spet tekmovalno pester.  Sezona kajakaških in kanuističnih tekem bo v tem času že v pravem zagonu in enega izmed dogodkov bo gostila tudi Dolina Soče. Svetovni pokal v spustu na divjih vodah Soča 2015 v Bovcu in Kobaridu sprejemamo z odprtimi rokami, saj so tekme na profesionalnem nivoju odlična dopolnitev ponudbe na Bovškem in Kobariškem ter utrjujejo pomembno mesto Soče na svetovnem kajakaškem zemljevidu.

 

Valter Mlekuž, župan občine Bovec: »Med številnimi možnostmi za izvajanje raznih aktivnosti na Bovškem, so vodni športi prav gotovo najbolj množični. Izvedba tako zahtevnega tekmovanja, kot je Svetovni pokal v spustu na divjih vodah, pa je dokaz, da je naša smaragdna lepotica Soča primerna tako za začetnike kot tudi za svetovne ase tega športa. Taki dogodki pa turističnemu produktu prinašajo večjo dodano vrednost in še boljšo prepoznavnost območja.«


Robert Kavčič, župan občine Kobarid: »Adrenalinska reka Soča ponuja veliko športnih aktivnosti tako profesionalnim športnikom kot turistom. Letošnji svetovni pokal v spustu na divjih vodah je ponovno priložnost za prepoznavnost in promocijo Kobarida in Trnovega ob Soči, ki bo tudi letos središče tekmovalnega dela pokala. Želimo si, da se tovrstna športna tekmovanja v dolini Soče ohranijo in v dolino redno privabljajo  številne ljubitelje vodnih športov.«

Tekmovalni del svetovnega pokala Soča 2015 poteka v organizaciji Kajakaške zveze Slovenije in Kajak kluba Soške elektrarne, ki na Soči pričakujejo 150 do 170 tekmovalcev iz 15 do 18 držav.

 

Andrej Ribič, predsednik Kajakaške zveze Slovenije: »Zgornja Soška dolina je dom kajakaštva. Zaradi tega na Kajakaški zvezi Slovenije z veseljem pristopimo k organizaciji velikih športnih prireditev v dolini reke Soče. Tekmovanja na Soči so postali stalnica in v svetu predstavljajo klasično kajakaško progo z velikim ugledom, zaradi svoje zahtevnosti pa vsi tekmovalci nanjo gledajo z velikim spoštovanjem. Zaradi tega se ni bati za atraktivne in napete boje tekmovalcev, ki bodo gledalcem v užitek. Zato dovolite, da vas še enkrat povabim na ogled tekmovanj 19. In 20. junija letos.«

 

Tekmovalno dogajanje bo na Bovškem in Kobariškem spremljal zabavni program ob otvoritvi in aktivnosti za obiskovalce tekme iz sosednjih osnovnih šol. Več o Soča 2015 si lahko ogledate na spletni strani www.socakayak.si dogajanje pa lahko spremljate tudi preko facebooka na strani SOCA Kayak RACE Fever.

 

 

ORGANIZATORJI:

 

Kajakaška zveza Slovenije ● Kajak klub Soške elektrarne

Občina Bovec ● Občina Kobarid

 

 

INFORMACIJE:

Tatjana Humar                                  Tjaša Ohojak
LTO SOTOČJE - TIC Kobarid        LTO Bovec
tatjana.humar@lto-sotocje.si          tjasa.ohojak@lto-bovec.si
+386 5 380 04 90                              +386 5 384 19 19
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!