Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Reševanje smučišča Kanin


TURIZEM

| |
03.02.2015      16:00
A A

Reševanje smučišča Kanin


Občina Bovec na čelu z županom Valterjem Mlekužem je aktivno pristopila k reševanju težav, ki so nastopile s stečajem družbe ATC Kanin d.o.o ter zaprtjem smučišča Kanin, posledično pa tudi stečajem in zaprtjem dveh največjih hotelov v Bovcu, kar je potisnilo celotni turistični produkt v katastrofalno situacijo. Občina Bovec je trdno odločena voditi projekt, s katerim bodo žičniške naprave in restavracija Prestreljenik obnovljene še v letošnjem letu, smučišče Kanin pa bo po predvidevanjih zaživelo v sezoni 2015 – 2016.


Deli:

Župan Občine Bovec Valter Mlekuž je za reševanje nastalih katastrofalnih posledic zaprtja smučišča Kanin že na 2. seji Občinskega sveta Občine Bovec svetnike obvestil, da je razrešil prejšnji komisiji in imenoval novo komisijo za reševanje težav na področju turizma, katerega generator v zimski sezoni in edini garant za celoletni turizem je neizpodbitno smučišče Kanin. Komisija je nemudoma pristopila k iskanju ustreznih rešitev za ponoven zagon smučišča in v ožjem sestavu navezala stik z resornimi ministrstvi. Minister za gospodarstvo Zdravko Počivalšek je v Državnem zboru RS za izvedbo projekta že javno najavil tudi finančno podporo države, saj se je Občina Bovec jasno izrekla, da bo nosilka projekta za ponoven zagon smučišča.

V zadnjih dneh se je župan Občine Bovec Valter Mlakuž, skupaj z ožjo sestavo komisije, sestal s potencialnimi investitorji oziroma potencialnimi partnerji v projektu, trenutno pa potekajo intenzivni pogovori in dogovori o izvedbi omenjenega projekta. Podlaga za izvedbo je izdelana študija, ki jo je naročila Občina Bovec. Namera Občine Bovec je, da bi z deli začeli že marca letos.

Resne namere Občine Bovec pa že privabljajo tudi potencialne tuje investitorje, med njimi je Občina Bovec z županom Valterjem Mlekužem na čelu minulo soboto gostila delegacijo iz Kitajske, ki se je želela seznaniti z možnostmi investiranja na Bovškem.

Kitajsko delegacijo je župan Valter Mlekuž s sodelavci in nekaterimi člani komisije sprejel v mali dvorani Stergulčeve hiše, s pomočjo direktorja LTO Bovec, Janka Humarja, pa so bili podrobneje seznanjeni z delom na področju turizma v zadnjih letih ter predvsem z velikim še neizkoriščenim turističnim potencialom, ki ga Bovško ponuja na vseh področjih. Že katalogi s turistično ponudbo so goste nadvse navdušili.

Bovec z okolico je na kitajsko delegacijo pustil močan pozitiven vtis, še posebej pa sta jih pritegnila oba največja hotela, Hotel Kanin in Hotel Alp, ki si jih je kitajska delegacija podrobno ogledala ter izrazila velik interes za nakup in investiranje v konkretno prenovo. Seveda so pogovori komaj v začetni fazi, vendar pozitiven pristop Občine Bovec daje velike možnosti za pozitivno rešitev.

Ob slovesu je župan Občine Bovec Valter Mlekuž gostom izročil protokolarna darila, po besedah poznavalcev kitajske kulture, pa so bili gosti z obiskom izredno zadovoljni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.