Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
Oceni objavo

Program SVIT - modra odločitev

NIJZ OE Nova Gorica in Občina Bovec skupaj pristopata k promociji za sodelovanje v nacionalnem Programu SVIT.

Mesec marec se posvečen boju proti raku na debelem črevesju in danki. Tudi na Občini Bovec se zavedamo, da je učinkovito komuniciranje Programa Svit delček mozaika vseh komunikacijskih aktivnosti. Ključno sporočilo je, da je sodelovanje v Programu Svit modra odločitev, saj program lahko marsikomu reši življenje.

»Program Svit je državni program presajanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki. V program so vabljeni vsi prebivalci Slovenije, stari med 50 in 74 let, vsaki dve leti. Pomembno je, da se vabljeni odzovejo vabilu vsakič, ko ga prejmejo, saj en negativen izvid ne pomeni, da nikoli ne bodo zboleli za to vrsto raka. V program se še vedno vsaka 3. oseba, ki prejme vabilo, ne odzove (odzivnost v Sloveniji je približno 63 %), kljub temu pa nam je uspelo s pomočjo Programa Svit ustaviti trend naraščanja pojavnosti raka na debelem črevesu in danki in krivuljo pojavnosti prvič po letu 1950 obrniti navzdol, kar je izjemen uspeh,« sporočajo z NIJZ OE Nova Gorica.

Povabilu k sodelovanju v Programu Svit se pridružuje tudi Občina Bovec, saj nam je mar za svoje občanke in občane.

Pripravi: MILAN ŠTULC

Foto: NIJZ OE NOVA GORICA

Oglejte si tudi