Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PROMOCIJSKI SPOT CHRISA ANTHONYJA


OBVESTILA, UMETNOST

| |
19.07.2018      8:47
A A

PROMOCIJSKI SPOT CHRISA ANTHONYJAfoto: ARHIV CHRIS ANTHONY
foto: ARHIV CHRIS ANTHONY
Deli:

Chris Anthony je pripravil promocijski spot za pripravo izobraževalno dokumentarnega filma o 10. Gorski diviziji ameriške vojske ob koncu prve svetovne vojne na Bovškem, predvsem pa o njihovi zgodovinski tekmi na Mangartskem sedlu junija 1945.

Občina Bovec in Združenje vojaških gornikov Slovenije sta v sodelovanju z Veleposlaništvom ZDA v Sloveniji 04. junija 2011 pripravila spominsko smučarsko tekmo na Mangartu, zanimivo zgodbo pa je zaznal tudi eden od ameriških producentov produkcijske hiše Warren Miller, nekdaj tudi ekstremni smučar Chris Anthony. Zgodba ga je tako navdušila, da jo je začel podrobneje raziskovati in se je povzal z brigadirjem v.p. Janezom Kavarjem, kateremu gre celotna zasluga za to, da je razkritje o tej tekmi, ko je v smučarskem muzeju v Koloradu na neki fotografiji iz leta 1945 prepoznal Mangart, sploh prišla na dan. Vedoč, da se večktrat mudi pri prijatelju v Ovčji vasi v Italiji, je Občina Bovec Chrisa povabila v Bovec. Podrobneje smo mu razložili vse v zvezi s tekmo leta 1945 in seveda o spominski tekmi leta 2011. Komaj takrat pa je spoznal, da gre danes pravzaprav za Slovenijo in ne Italijo. Kmalu smo našli skupni jezik in z nemalo truda je do realizacije snemanja dokumentarnega filma o 10. gorski diviziji ameriške vojske in o tekmi ameriških vojakov pod Mangartom konec maja in prve dni letošnjega junija tudi prišlo.

V promocijskem spotu, v katerem razlaga, kako ga je Mangart venomer klical k sebi, kot da bi mu bilo usojeno posneti ta film, vabi vse zainteresirane tudi k investiranju v dokumentarca, ki bo po njegovem mnenju zagotovo velika uspešnica. Morda še večja od njegove uspešnice Climb to Glory.

Promocijski film o snemanju dokumentarnega filma o 10. gorski diviziji na Mangartskem sedlu, ki sicer ni podnaslovljen, si lahko ogledate TUKAJ

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!