Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

13. GOBARSKA RAZSTAVA V BOVCU


DOGODKI

| |
21.10.2017      8:45
A A

13. GOBARSKA RAZSTAVA V BOVCU


V preddverju Kulturnega doma Bovec je konec tedna potekala gobarska razstava, na kateri je bilo predstavljenih več kot 200 različnih gob z Bovškega.


foto: MILAN ŠTULC
foto: MILAN ŠTULC
Deli:

Razstavo že tradicionalno pripravlja domačin Bojan Rot, determinator-samostojni svetovalec, zaradi izjemno bogate predstavitve gob na Bovškem in izobraževalne narave same razstave z ozaveščanjem tako najmlajših kot odraslih oseb, to razstavo že več let finančno podpira tudi Občina Bovec, prostor v Kulturnem domu Bovec pa odstopi v brezplačno uporabo.

Razstava je seveda zanimiva z več vidikov, še posebej zato, ker Bojan tudi na Bovškem vsako leto odkrije in determinira kakšno novo gobo. Mikologijo oziroma bolje ljubezen do gobarjenja in prepoznavanja gob želi približati še posebno mladim. Vsako leto si razstavo ogledajo tudi učenci Osnovne šole Bovec, kar pomeni tudi dodaten izobraževalni pristop. Seveda gre pri tovrstni razstavi tako za prikaz užitnih in pogojno užitnih kot tudi neužitnih primerkov. Ob tem Bojan Rot vsakemu obiskovalcu prijazno razloži vse o gobarstvu, pa naj si bo o samem nabiranju gob kot tudi o pripravi za hrambo oziroma pripravi okusnih gobarskih jedi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!