Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Velik dosežek agrarne skupnosti Čezsoča


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
20.05.2014      7:40
A A

Velik dosežek agrarne skupnosti Čezsoča


V soboto, 17.5.2014 se je namenu predala gozdna cesta na Polovnik in tako se je uspešno zaključil projekt, ki je bil zahteven iz več vidkov. Velik izziv je bila sama vmestitev gozdne ceste v prostor in prečenje prepadnega dela čez polico, zahtevna je bila izvedba in velik je bil tudi finančni vložek Agrarne skupnosti Čezsoča.


Deli:

V projekt je bilo vloženo veliko korajže in drznosti in za uspešen zaključek projekta velja pohvaliti vse udeležence. V prvi vrsti Agrarno skupnost Čezsoča in njenega predsednika Dušana Čopija in gospodarja Zdenka Čopija, da so se lotili zelo zahtevnega projekta in ga pripeljali do uspešnega zaključka, kljub zapletom, ki so spremljali izvedbo projekta. Pohvaliti velja tudi projektanta, ki je s pretanjenim občutkom našel najboljšo možno traso in ne na koncu tudi graditelji poti so prispevali svoj delež. Kapa dol vsem!

Zahtevni projekt je resnično dobra praksa in potrditev, da se z dovolj volje in dobre priprave lahko izpelje tudi še tako zahteven projekt in pri tem tudi Natura 2000 ni ovira.

Scenarij skromne a zelo prijetne slovesnosti je bil spremenjen. Pogostitev je bila predvidena na koncu poti, ki bi jo udeleženci prehodili in preiskusili novo gozdno pot, vendar to ni bilo mogoče saj je neurje prejšni dan na gozdno pot prevrnilo nekaj deset smrek in bukovine. Tako se je prijetno druženje odvilo kar na začetku poti pri rampi, vendar zadovoljstvo zato ni bilo nič manjše.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.