Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
12°C | 21°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 26°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 26°C
petek, 19.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Priporočilo za sodelovanje na akciji Očistimo ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.09.2018      12:46
A A

Priporočilo za sodelovanje na akciji Očistimo Slovenijo 2018Deli:

Obveščamo vas, da v društvu Ekologi brez meja, v povezovanju z različnimi partnerji, po dveh uspešnih akcijah leta 2010 in 2012 to leto ponovno organiziramo vseslovensko akcijo Očistimo Slovenijo 2018. Tokrat smo se zanjo odločili, ker bo 15. septembra 2018 potekala največja ekološka akcija na planetu World Cleanup Day 2018. Svoje kraje, mesta in obale bodo namreč čistili milijoni ljudi v 150 državah sveta in tudi Slovenija ne sme manjkati.

Poleg pomembnega zavedanja, da vsi pripadamo enemu planetu, se tokratna slovenska akcija razlikuje tudi v tem, da se ne bo osredotočala izključno na samo aktivnost čiščenja divjih odlagališč. V lokalnih skupnostih bodo, skladno z dogovori z lokalnimi koordinatorji in občinami, aktivnosti usmerjene tudi v npr. urejanje zelenic in igrišč, barvanje klop, olepševanje parkov, čiščenje nabrežin potokov in rek itd.

Skrb za zdravo in čisto okolje ne sme in ne more biti več prepuščena zgolj občasnim čistilnim akcijam, zato dajemo tokrat veliko večji poudarek preprečevanju nastajanja odpadkov in ponovni uporabi. Za šole in vrtce pripravljamo predloge izobraževalnih programov na temo preprečevanja nastajanja odpadkov, ki jih bo mogoče izvajati tudi v času po akciji. Vse informacije in gradiva bodo v kratkem dostopna na spletni strani akcije.

Vabimo vas, da se v soboto, 15. septembra 2018, ali v dneh pred tem, priključite dejavnostim v svoji bližnji okolici in aktivno sodelujete. V občini Bovec koordinatorja ni.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport podpira tovrstne akcije, saj so zaradi svojega vzgojnega in izobraževalnega potenciala še kako pomembne za celotno skupnost.

Vabimo vas, da se pridružite tudi vi, več informacij o dogodkih, programih in načinih sodelovanja pa je na voljo na spletni strani Očistimo Slovenijo.

Ekologi brez meja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!