Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
torek, 20.08.2018
18°C | 35°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 35°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 36°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

TEATRO AL QUADRATO


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
26.10.2017      9:17
A A

TEATRO AL QUADRATO


Včeraj so v večnamenskem prostoru Osnovne šole Bovec učenci od prvega do petega razreda in vrtčevski otroci uživali v zanimivi gledališki predstavi prijateljev iz Tarčenta.


foto: MILAN ŠTULC
foto: MILAN ŠTULC
Deli:

Gre za predstavo, ki jo je izvedel Teatro al Quadrato iz Tarčenta in je plod dogovarjanja pobratenih Občin Bovec in Tarčento. Predstavniki obeh Občin so namreč  dogovorili sodelovanje razširiti še na aktivnosti  med učenci osnovnih šol, pri čemer so prijatelji iz Tarčenta ponudili izvedbo gledališke predstave, ki je pravzaprav multinacionalnega značaja.

Zamisel je nemudoma osvojil tudi ravnatelj OŠ Bovec Iztok Kenda in na šoli uredil vse potrebno za izvedbo predstave. Ta je po prvih zamislih sicer vključevala tudi prihod otrok iste starosti iz Tarčenta, izvedbo interaktivnih delavnic in druženja med otroci, vendar so zaradi zapletov na italijanski strani to aktivnost premaknili na prihodnjo pomlad, ko bodo obstoječo igro še nadgradili. Iz nekaj več kot polurne predstave naj bi tudi s pomočjo sugestij bovških otrok po tokratni predstavi igrico nadgradili v enourno odrsko delo.

Pred predstavo je vse pozdravil tudi podžupan Občine Bovec Davor Gašperčič, ki je otrokom na njim razumljiv način predstavil pomen čezmejnega sodelovanja in druženja in jim zaželel veliko zabave.

Otroci so se res nadvse zabavali, saj je predstava zastavljena tako, da je za razumevanje sporočilnosti potrebna samo domišljija, ki je bovškim otrokom očitno ne manjka, čeprav so igralci Italijani, pa je bilo glavno besedilo predstavljeno v slovenščini; z dodatkom furlanskega, Italijanskega in angleškega jezika. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.2018
Danes ni dogodkov.
21.08.2018 | Kino
LETNI KINO KANIN - A POSTAJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.