Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.08.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno.
11°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
15°C | 30°C
petek, 25.08.2017
16°C | 31°C
sobota, 26.08.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

UMRL JE ANTON TONI PRIJON – ČASTNI OBČAN ......


KRONIKA

| |
03.01.2017      9:56
A A

UMRL JE ANTON TONI PRIJON – ČASTNI OBČAN OBČINE BOVEC


Na zadnji dan leta 2016, na Silvestrovo, je po svetovnem spletu zaokrožila žalostna novica, da je umrl Toni Prijon, kajakaška legenda, svetovno priznani izdelovalec čolnov in častni občan občine Bovec.


Deli:

Pol leta potem, ko je prejel najvišje občinsko priznanje, je v 88 letu odšel Toni Prijon, človek reke Soče, ki je bil prvak v športu, gospodarstvu, inovatorstvu, podpori mladim in dobrodelnosti.

Odšla je osebnost, ki je z veliko vztrajnostjo, energijo in solkansko trmo, uresničila veliko zamisli, ki so bile pred časom po svoji naprednosti in inovativnosti in bil je oseba, ki se je pobrala po vseh padcih, ki mu jih je namenila usoda.

 

Njegova zgodba je resnično zgodba za roman, je hkrati zgodba o uspehu in velikih dosežkih in zgodba o kruti usodi, polni grenkih preizkušenj in trpljenja in presenetljivo je, da je življenjska zgodba častnega občana občine Bovec večini zelo malo poznana.

Nekaj se ve o tem, da je izdeloval čolne svetovno poznane in cenjene znamke Prijon, o vrhunskih kajakaških dosežkih se ve veliko manj, o tragični plati pa zelo malo ali nič in tudi skopa poročila po podelitvi priznanja, niso doprinesla k njenemu razkritju. Težko se je znebiti občutka, da krivice, ki so ga doletele niso bile nikoli popravljene in so ga vseskozi spremljale in mu sledile na njegovi poti.

 

Čeprav je zasluženo priznanje, ki mu ga je podelila občina Bovec, prejel pozno, se ga je zelo razveselil, na nas pa je, da njegovo zgodbo in dejanja ohranimo pred pozabo.

 

Toni, počivaj v miru!

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!