Logo MojaObčina.si

Bovec

JUTRI
16°C
-2°C
PON.
15°C
-1°C

32. KMEČKE IGRE V ČEZSOČI

3213
Deli

TRADICIONALNE 32. KMEČKE IGRE V ČEZSOČI

Tudi letos bo prizorišče iger v centru vasi, pod vaško lipo. Prireditev se bo pričela 22.7 ob 18:00 uri. 

Tako kot vsako leto bomo nato obiskovalcm predstavili nekaj tradicionalnih kmečkih opravil kot so »PLETENJE KORP«, »KUHNJE ŽGANJA«, »KOUAČIJA«, »KLEPANJE KOSE«, »ŽAGNJE AN CJPLJNJE DROW«. 

Po predstavitvi ekip udeleženk (ČEZSOČA, LIBELIČE, PIVKA, PODKOREN) se bo pričel osrednji del prireditve, v katerem se bodo ekipe pomerile v zabavnih kmečkih opravilih - ''PREŠNJE MOŠTA'' in ''D3LNJE STRGAČ''. Za obiskovalce bomo pripravili srečolov, žrebanje vstopnic in jim omogočili, da se preiskusijo v nekaterih kmečkih opravilih. Tako kot vsako leto bomo izbrali tudi najmočnejšega KERLCA kmečkih iger 2017 (kandidati se bodo pomirili v igri ''ŽAGNJE DROW''). Za pijačo in jedačo bodo poskrbele domačinke in domačini s svojimi kulinaričnimi specialitetami - KRAFI, BGANCA, ČOMPE AN SKUTA, DIVJAČINSKI GOLAŽ AN PLENTA, PALAČINKE, GWBE NA ŽARU AN PLENTA. Za dobro voljo in ples do jutranjih ur pa bo poskrbel ansambel MALIBU. Program bo povezoval MILAN ŠTULC.

VABLJENI, ŽUR ZAGOTOVLJEN! :)

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!