Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
12°C | 24°C
torek, 24.09.2018
14°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 18°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Za borovniškimi florbolisti nadvse pester ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.07.2017      8:07
A A

Za borovniškimi florbolisti nadvse pester junijDan borovniškega florbola – district challenge
Dan borovniškega florbola – district challenge
Deli:

Junij je bil za člane FBC Borovnica izjemno pester …  bolj kot po navadi. Začel se je precej aktivno, saj se je 3. in 4. junija kar 23 igralcev udeležilo mednarodnega turnirja v Donji Stubici na Hrvaškem. Presenečenje za večino igralcev, ki so do tedaj igrali le mali florbol, je bilo igranje na velikem igrišču z vratarjem. Ekipi Borovnica Angels in Borovnica Beasts so sestavljali igralci in igralke vseh starosti ter različnim predznanjem – od fantov U13, članov in članic državne lige do očkov in mamic, ki florbol igrajo rekreativno. Turnir se je začel in končal z derbijem med  borovniškima tekmecema, ekipi pa sta, po pričakovanjih, domov prinesli najžlahtnejša pokala (za 1. in 2. mesto) ter plaketi za najboljšo vratarko (Tanja Matijašević) in najboljšo žensko igralko (Vanja Remec). Vsekakor je treba poudariti, da je ta dogodek čudovit primer odličnega medgeneracijskega sodelovanja. Igralci in spremljevalna ekipa (skupaj je v Donjo Stubico odšlo kar 33 oseb) so preživeli čudovit vikend, poln adrenalina, smeha, odličnega vzdušja in pozitivne energije, z dvema nasprotnima ekipama (HK Hidraulika in Lavovi iz Jajca) pa so se tudi že dogovorili, da odigrajo še kakšno prijateljsko tekmo, da bodo najmlajši igralci nabirali izkušnje, bolj utečeni pa predajali znanje na področju treniranja in sojenja v florbolu.

 

Petek, 9. junij, je bil za vse bolj sproščen in prijeten, saj so se vsi člani zbrali na klubskem pikniku, ki je bil letos, kot se za ekološko osveščene športnike (ali florboliste) spodobi, ekološko naravnan. Vsi prisotni so s seboj prinesli jedilni pribor, krožnike in kozarce za večkratno uporabo – plastike skoraj ni bilo (razen embalaže od živil). Na eko pikniku so se družili igralci vseh sekcij, starši, sestre, bratje in prijatelji. Za dobro voljo je poskrbela vodja organizacije Saša Kržič s svojo ekipo, ki je pripravila tudi pestro paleto družabnih iger. Med seboj se je pomerilo 6 mešanih ekip, tekmovali pa so v različnih kmečkih igrah. Smeha in zabave ni manjkalo. Žar mojstra Andraž Podržaj in Miha Petrič sta odlično poskrbela za mesne dobrote, mamice pa so napekle pregrešno dobre sladke prigrizke.

 

Zaključni dogodek letošnje tekmovalne sezone se je zgodil v petek, 16. junija, ko so igralci in starši tradicionalno zaigrali na dnevu borovniškega florbola. Ekipe so bile sestavljene po okrožjih, v njih pa  igralci ... od U11 in U13 do članov in članic ter naših mamic in očkov. Na vabilo so se odzvali tudi igralci Insporta iz Škofje Loke, ki so z našimi člani odigrali izjemno zanimivo tekmo. Gledalci so lahko videli nekaj hitrih napadov in lepih obramb obeh vratarjev. Tekma med borovniškimi fanti in gosti iz Škofje Loke se je končala z rezultatom 8 : 4 za domače moštvo. Da pa prihodnost pripada mladim, so dokazali predvsem fantje U13, ki so pokazali nekaj izjemnih akcij, hitro pa se učijo in jim sledijo tudi njihovi mlajši nasledniki. Organizatorka Vanja Remec se zahvaljuje vsem (igralo je kar 75 igralcev) za super sezono in še bolj super zaključek. Rekreativci ostajajo v telovadnici celo poletje, z drugimi se pa vidimo spet septembra. V FBC Borovnica upajo, da bo takih dogodkov še veliko in da bo ta florbol družina še najprej tako (z)mešana.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.201 | Kultura
Delavnica rezbarstva
23.09.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva
30.09.2018 | Kultura
Dnevi strojništva
22.09.201 | Kultura
Delavnica rezbarstva
23.09.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva
28.09.2018 | Kultura
Noč ima svojo moč v Tehniškem muzeju Slovenije
30.09.2018 | Kultura
Dnevi strojništva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.