Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij 2014 – na tvojo besedo


VERSKE

| |
14.08.2014      12:34
A A

Oratorij 2014 – na tvojo besedo


Od 6. do 11. julija je vsak, ki je šel mimo naše župnijske cerkve, lahko opazil, da se nekaj dogaja. Otroški vrišč se je slišal daleč naokoli, prav tako je daleč segla pesem, potem pa so tu še zastava, plakati … Verjetno veste, za kaj gre. Seveda! To je bil naš letošnji ORATORIJ!


Deli:

Začeli smo z nedeljsko sveto mašo ob 10. uri, sam oratorijski program pa smo nadaljevali popoldne, ob 15h. Nedelja je bil edini dan v tednu, ko so bili udeleženci oratorija tudi starši. Zanje smo povabili gostji.

V tem tednu smo se otroci in animatorji bolje spoznali z našim letošnjim junakom, svetim Petrom, ki je bil Jezusov učenec in pozneje tudi prvi papež! Ta mož nam je vsak dan pomagal spoznati novo vrednoto: biti apostol, vera, odpuščanje, pripadnost, papeštvo in neustrašnost. Geslo letošnjega oratorija so bile njegove besede: »Na tvojo besedo,« ki so bile odgovor na Jezusovo povabilo, naj še enkrat vrže mreže v morju. Pred tem je Peter vso noč lovil ribe, a ni nič ujel. Tudi mi smo se trudili (in se še trudimo), da bi znali izreči iste besede za vse, kar nam naroča in daje Jezus. Vsak dan smo z otroki malo bolje spoznali letošnjega junaka, svetega Petra, vsak dan nam je šla bolje od ust oratorijska himna, vsak dan smo se kaj novega naučili v naših delavnicah (imenovale so se: »Šumarji«, »Mmm, kako diši!«, »Na deskah« in »Mojstri za vse«), predvsem pa smo se čez cel teden zbližali z Bogom, svetim Petrom in seveda tudi drug z drugim.

Sredo je zaznamoval izlet v Opatijo in na Trsat, kjer smo se Mariji priporočili v varstvo. Načrtovano kopanje je sicer odpadlo, a za pokušino smo si v morju namočili noge, prav tako pa so nas malo namočile dežne kaplje.

Teden je minil v smehu in veselju, v soncu in dežju, v vrišču in molitvi, v petju in pogovoru. Oratorij smo sklenili s sveto mašo v petek ob 17h, po maši pa smo otroci in animatorji staršem pripravili krajši program, v katerem ni manjkalo smeha, pa tudi bansov (skupaj s starši!) ne.

Letošnji oratorij je zaznamoval tudi rekord: največ otrok (83) in najmanj animatorjev (17). Prvič pa smo animatorji imeli dva pomočnika – hišnika.

Animatorji bi se radi zahvalili vsem, ki so nam pomagali pripraviti letošnji oratorij: Klemenu Jevnikarju za ribice, Rami za recepte in margarino, osnovni šoli za telovadnico, mamicam za pecivo in sadje, Francu Molku, gostjama Romani Rožmanc in Majdi Zdešar ter oratoriju Bevke. Zahvala gre seveda tudi gospodu župniku za vso podporo, ideje in pomoč, vsi animatorji pa smo zelo hvaležni tudi Janji Švigelj, letošnji voditeljici oratorija, ki je trdno držala vse vajeti.

Naj oratorij pusti v nas sledi in nas spremeni na bolje. Sedaj smo mi na vrsti, da zakličemo: »Na tvojo besedo!«

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.