Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Snemanje reportaže o Borovniščici za oddajo ......


TURIZEM

| |
19.06.2013      7:49
A A

Snemanje reportaže o Borovniščici za oddajo Vodni krog


HUD Karel Barjanski ima osem sekcij, poleg umetnosti in kulture pa posveča veliko pozornosti čistemu okolju. S prireditvijo Praznik moje reke vsako leto 22. marca počastimo svetovni dan voda, prizorišče praznovanja pa je sotočje Ljubljanice in Borovniščice pri Kaminu. Opozarjamo in ozaveščamo, da veliko odgovornost za čisto vodo nosi prav vsak posameznik.


Deli:

Dober glas seže v deveto vas in tako nas je našla tudi ekipa, ki ustvarja Vodni krog; poprosila nas je, naj ji pomagamo pri snemanju te oddaje.

V soboto, 15., in v nedeljo, 16. junija, smo HUD-ovci v Borovnici gostili ekipo CV Koncept, d. o. o., ki v sodelovanju z RTV Slovenija in pod vodstvom režiserja, scenarista in producenta Matjaža Mihelčiča snema dokumentarno-izobraževalno mladinsko oddajo Vodni krog. Borovnico smo prečesali in posneli po dolgem in počez, Borovniščico pa od izvira v Menišiji do izliva pri Kaminu. Zvezda ene izmed naslednjih mladinskih oddaj Vodni krog bo tako naša reka z glavnima pritokoma Otavščico in Prušnico. Poleg voda smo posneli tudi druge borovniške zgodovinske in naravne znamenitosti. 

Kot vodič ekipe sem spoznal, da posneti oddajo, ki v končni obliki traja 25 minut, ni mačji kašelj, ampak pomeni najmanj dva dni trdega terenskega in strokovnega dela sedemčlanske televizijske ekipe. Za vsak del snemanja je bilo treba peš prinesti snemalno opremo, težko več deset kilogramov. Voditelja oziroma glavna akterja oddaje, Ana (gledališka igralka Tina Potočnik) in Rok (glasbenik Gušti – Miha Guštin), nista na snemanju prav nič zvezdniška. Tako kot vsi v ekipi sta plezala kot gamsa po soteski Pekel in se plazila kot močerada po močvirjih, skozi grmovje, koprive in trnje ter se otepala komarjev, klopov in drugega mrčesa.

Vodni krog o Borovniščici in Borovnici bo zanesljivo najlepši in najboljši televizijski izdelek o Občini Borovnica. Oddajo si bomo lahko na 1. programu RTV Slovenija ogledali jeseni, oktobra ali novembra. Vodni krog si sicer ogleda 150.000 gledalcev, finančni strošek snemanja takšne oddaje pa ni zanemarljiv. Zato še ni prepozno prijazno povabilo v imenu snemalne ekipe CV Koncept, d. o. o., da vsi zainteresirani oddajo finančno podprete. Fizične osebe, podjetniki in uprava Občine Borovnica si tako zagotovite ekskluzivno pravico samopromocije s čudovitimi motivi Borovnice v odjavni špici oddaje in svojim logotipom ter v obliki DVD-ja.

Za dodatne informacije sem dosegljiv na naslovu leples@siol.net in tel. številki 041 548 926. 
 

Predsednik HUD Karel Barjanski: Jože Zorman  
Foto: Katarina Mihelčič      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.