Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
15°C | 26°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Jožetu Petrovčiču v spomin


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO

| |
12.08.2014      11:29
A A

Jožetu Petrovčiču v spomin


Praznovanje občinskega praznika, 26. julija letos, je dodatno obogatilo Turistično društvo Borovnica, ki se je s prvo spominsko klopjo v naši občini poklonilo enemu od svojih ustanoviteljev in prvemu predsedniku Jožetu Petrovčiču (1951–2003).


»Dedijeva klopca je zakon.«
»Dedijeva klopca je zakon.«
Deli:

Petrovčič, ki je društvo vodil v letih 1993–1996, se je izkazal za izvrstnega organizatorja in ne nazadnje vizionarja, ki je po več kot dvajsetletnem premoru od ukinitve prvega na noge postavil drugo turistično društvo, ki še danes aktivno sooblikuje življenje v borovniški dolini. Izhodišče za razvoj turizma je Petrovčič videl v Peklu, kjer se je neumorno vrgel v obnovo planinskih poti in mlina, društvo je v naslednjih letih pod njegovim vodstvom uredilo Mavčevo dolino, postavilo turistični kozolček pod stebrom viadukta, izvajalo čistilne akcije, prirejalo pohode, ki živijo še danes, izdajalo publikacije … med bolj širokopoteznimi načrti pa sta bili tudi razglasitev Pekla za krajinski park ter ureditev vaškega jedra s stebrom viadukta. »Predstavljena vizija razvoja borovniškega turizma je še po dveh desetletjih izjemno aktualna, njena uresničitev pa trenutnemu društvenemu vodstvu velik izziv, ki ga z veseljem sprejemamo,« je podpredsednik TD Alen Lešnik ob odkritju spominske klopi v parku pod stebrom viadukta komentiral Petrovčičev nagovor prvega občnega zbora društva. K besedi je povabil tudi gospo Marijo Petrovčič, ki se je zahvalila v imenu družine in izrazila veselje ob dejanju pozornosti za pokojnega Jožeta. »Imeli smo ljudi, še jih imamo, ki se jim največkrat ne znamo zahvaliti. Včasih celo narobe iščemo, da se jim kaj ponesreči. Jože je bil zagotovo eden takih ljudi, ki imajo tako vizijo kot voljo in pripravljenost, in še nekaj je imel – znal je nabrati ljudi okrog sebe. Tole si je prav zares zaslužil,« pa je bil kratek župan Andrej Ocepek, ki je akcijo TD toplo pozdravil.

Sledilo je odkritje klopi, kar sta opravila župan in ga. Petrovčič, nakar je bila, v skladu s pokojnikovo vizijo polepšanja borovniškega središča, predana v uporabo vsem Borovničanom.

 

Damjan Debevec; foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.