Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Borovnica v soju žarometov


TURIZEM

| |
13.08.2014      3:34
A A

Borovnica v soju žarometovCiril Furlan je poslušalcem razložil vse o srečanju z medvedom.
Ciril Furlan je poslušalcem razložil vse o srečanju z medvedom.
Deli:

Borovnica se je letošnje poletje znašla v soju žarometov slovenskih medijev. Širno Slovenijo je namreč nenadoma od radovednosti zaščemelo, kje se nahajamo, kakšne znamenitosti imamo, kakšni ljudje smo in kako živimo. Najprej se je pri nas oglasil novinar Slovenskih novic, ki želi svojim bralcem predstaviti krožno pot po borovniški dolini. Prispevek o ideji za družinski izlet – ta se prične pod stebrom viadukta, se nadaljuje skozi staro trško jedro, nato se izletnik povzpne skozi Jele na staro progo ter malce za čuvajnico 666 spusti v dolino, prečka Dol, se skozi Laze vzpne nad Jelensko jamo, nato pa prek razgledišča znova spusti v trško jedro – bo skupaj z opisi preostalih znamenitosti menda izšel konec avgusta.

Malce zatem se je v Borovnici najavila ekipa Radiotelevizije Slovenija, ki je v nedeljo, 3. avgusta, v živo prenašala sveto mašo iz farne cerkve sv. Marjete. Farani so pridno napolnili cerkev, okraševalci, pevci, bralci in ne nazadnje g. župnik Janez Šilar pa so poskrbeli, da je šel v slovenski svet vtis o lepi in urejeni borovniški fari.

RTV Slovenija se je Borovnica očitno tako dopadla, da se je vanjo že 11. avgusta vrnila ekipa Radia Slovenija 1. Za postojanko so si izbrali prijetni nadstrešek pri Pošti, kjer so se s številnimi sogovorniki v živo javljali v program oddaje Poletni utrip. Ciril Furlan je pripovedoval o srečanju z medvedom, Franc Drašler in spodaj podpisani o soteski Pekel, železniški dediščini, Borovnici nekoč in danes ter borovniškem turizmu, Marija Suhadolnik o nasadih borovnic, Tanja Matijaševič o športu in posebej floorballu, Slavica Ošaben o borovniški kulturi, Milka Pečlin o skrivnem receptu za borovničev zavitek, izmenjali so tudi nekaj besed s tujimi turisti, za konec pa so Rudijeve pevke Marinka Vuk, Anka Palčič ter Irena Nemec zapele »coklarsko himno«. Oba posnetka sta že dostopna v spletnem arhivu oddaj MMC RTVSLO.

Upati je, da ne bodo zavoljo tolikšne pozornosti Borovničani zaspali na lovorikah medijske slave in se raje oprijeli rekla našega občinskega nagrajenca: »Še bolj bom delal.«

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.