Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
25°C
14°C
JUTRI
21°C
15°C
Deli
3995

Mladi iz PD Borovnica podprvaki v Bosni

Slovenske ekipe so na balkanskem prvenstvu v planinski orientaciji, ki je potekalo od 11. do 13. oktobra na Igmanu v Bosni in Hercegovini, dosegle dve prvi in dve drugi mesti ter dobile ekipni pokal za skupno drugo mesto. V štirih starostnih kategorijah so se pomerili planinci iz Bosne in Hercegovine, Črne gore, Severne Makedonije, Srbije in Slovenije. Podprvaki v kategoriji juniorjev so postali planinci PD Borovnica: Klara Levec, Anže Mali, Gašper Mali, Franci Suhadolnik in Gašper Suhadolnik. Družbo jim je delala še ena ekipa PD Borovnica, ki je tekmovala v kategoriji seniorji in dosegla šesto mesto. Slovenija je osvojila tudi ekipni pokal za skupno drugo mesto, ki ga je prevzela Ana Suhadolnik iz PD Borovnica, načelnica Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije. Iz naše države se je na balkansko prvenstvo uvrstilo šest ekip, ki so bile najuspešnejše na slovenskem planinskem orientacijskem tekmovanju, ki je maja potekalo v okolici Šoštanja. Tekmovanje preverja skupek znanj, izkušenj in uporabe tehničnih naprav za gibanje v naravi.

 

Ana Suhadolnik (PD Borovnica), foto: Robert Belec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi