Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Floorballisti in floorballistke ponovno v ......


ŠPORT

| |
16.10.2015      8:53
A A

Floorballisti in floorballistke ponovno v akciji


Z novim šolskim letom smo tudi v Floorball Clubu Borovnica začeli novo tekmovalno in trening sezono. Po lanski, ki je bila ena najuspešnejših do sedaj, saj so naslov državnih prvakov osvojile kar tri ekipe, fantje in dekleta tudi letos računamo na najvišja mesta.


Deli:

Za nepoznavalce naj na hitro predstavimo šport, ki je osvojil naša srca. Floorball, v tujini znan tudi kot "unihocky" (SUI, GER), "innebandy" (SWE, NOR), "salibandy" (FIN) ali "florbal" (SVK, CZE) je relativno mlad šport. Združuje pravila in prvine več športov, najbolj pa spominja na hokej. Igra poteka na parketu, igrišče v velikosti rokometnega, pa je ograjeno s 50 cm visoko ogrado. Igralci, na igrišču jih je naenkrat 5 iz vsake ekipe in vratarja, obuti v superge s palicami iz umetnih mas poskušajo žogico, ki je okrogla in votla z luknjami, spraviti v nasprotnikov gol. Vratarja za razliko od igralcev ne uporabljata palice, nosita posebno zaščitno opremo in čelado ter mrežo branita z vsem telesom. Igra je zelo dinamična in hitra, za upoštevanje pravil pa skrbita tudi dva sodnika. V Borovnici je šport pritegnil veliko igralcev in igralk vseh generacij od malih prvošolčkov vse do babic in dedkov.
Kot že nekaj let, tudi letos ekipe sodelujejo v državnem prvenstvu. Letos nas v sedmih kategorijah zastopa osem ekip. Kot najmlajši tekmujejo otroci U9, sledijo ostale mladinske: U11, U16, U19, in članske kategorije: 1. ženska liga (1. ŽSFL) ter 1. in 2. moška liga (1. in 2. SFL). Novost letošnjega leta je druga ženska ekipa, v kateri so združene naše super mamice in podmladek deklet. Že na prvi tekmi sezone so prikazale srčno borbo in požele glasno vzpodbudo s tribun. Poleg tega so naši mladinci do 19 let združili moči z vrhniškimi vrstniki, ki jim bodo v pomoč pri branjenju naslova prvakov. V novembru se državno prvenstvo nadaljuje z naslednjimi tekmami, na katere vas lepo vabimo:     

7. 11. ob 13.30 v Škofji Loki (Poden) – FBC Borovnica B : FBK Insport mladi,

8. 11., turnir U11 in U16 v športni dvorani Vitranc v Kranjski Gori,

14. 11. ob 18.00 v Ljubljani (dvorana vojašnice E. Peperko) – UNIHOC Borovnica : FBK Olimpija;
ob 14.30 na Vrhniki (OŠ A. M. Slomška) – FBC Borovnica B : Polycom Brlog,

22. 11. ob 13.30 v OŠ Borovnica – Borovnica floorballshop.si : ŠD Zelenci Kranjska Gora Ž,

turnir U11 in U16 v tedlovadnici OŠ Poljane nad Škofjo Loko,

28. 11. ob 15.00 na Vrhniki (OŠ A. M. Slomška) – UNIHOC Borovnica : ŠD Zelenci Kranjska Gora,

ob 17.00 na Vrhniki (OŠ A. M. Slomška) – FBC Borovnica B : FBK Olimpija B,

29. 11. ob 16.00 v Kranjski Gori (dvorana Vitranc) – FBC Borovnica U19 : ŠD Zelencu U19,

turnir U9 v OŠ Žiri.

Poleg državnega prvenstva se je začela tudi občinska BOROVNIŠKA LIGA, ki je največja rekreativna liga v Sloveniji in poteka od oktobra do aprila. V njej sodelujejo igralci iz širše okolice Borovnice, do Poljanske doline in Ljubljane. V sezoni 2015/2016 bo na parketu telovadnice OŠ Borovnica prekrižalo palice 14 ekip: legendarni Biro ES, Kriskros, Team malence, Fixbo, FBK Slavija, Horoskop, Montaže Brane, Mehkužci, Avon Kardan, Pacienti Inc., Skriti talenti, FEEL SLOVENIA, Brez imena in Črvi. Vabljeni vsak petek med 18.40 in 22.30 v telovadnico borovniške šole, kjer boste spremljali zanimive dvoboje.
Na koncu naj se zahvalimo našemu zvestemu sponzorju trgovini floorballshop.si (www.floorballshop.si), ki skrbi za to, da smo na igrišču vedno v popolni opremi. Spremljate nas lahko na splatni strani www.fbc-borovnica.net ali naFacebooku (FBC Borovnica), vsa vprašanja pa naslovite na info.fbcborovnica@gmail.com. Z veseljem vam bomo odgovorili. Urnike vadbe, na katerih se nam lahko pridružite, najdete na strani http://www.tvd-partizan.si/ pod zavihkom URNIKI.

 

Lep športni pozdrav!

A. K.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.