Turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu 9 kol in deset minut igralnega časa po tekmovalcu, se je začel ob 9. uri in je trajal do 16. ure. Vodil ga je državni šahovski sodnik Marjan Butala, pomagala sta mu naša klubska sodnika Peter Anastasov in Tina Jerič.
Po devetih kolih je z osvojenimi osmimi točkami zmagal Dušan Zorko (ŠS Tomo Zupan Kranj) pred Danijelom Beletičem (ŠD Posočje) in Špelo Kolarič (ŠD Kočevje). Zmagovalcu je predsednik ŠK Borovnica Boštjan Zakrajšek predal pokal, šampanjec in zasluženo nagrado za prvo mesto, veliko nogo kraškega pršuta. Najboljša šahistka je bila z osvojenim tretjim mestom med vsemi tekmovalci FIDE mojstrica Špela Kolarič (ŠD Kočevje). Naziv najboljšega osnovnošolca je pripadel Simonu Bradaču (ŠK Rimex lirska Bostrica). Tekmovalec Trček Alojz (ŠD Vrhnika) se je veselil noge kraškega pršuta, ko je bil po koncu tekmovanja izžreban med vsemi udeleženci turnirja. Vseh 63 tekmovalcev je bilo nagrajenih, najboljših pet pa je dobilo bogate nagrade naših sponzorjev: Mercator, Tuš, Spar in Pršutarna Lokev s Krasa.
Turnir je imel tudi mednarodni pridih, saj so sodelovali udeleženci, ki so prišli s Hrvaške in Avstrije. Kot zanimivost naj omenimo, da je na turnirju sodeloval in zasedel visoko uvrstitev šahovski mojster Rado Tavčar, ki bo letos dopolnil 90 let. Med samim turnirjem smo vse udeležence pogostili s toplo malico, ki pa so jo nekateri šahisti zaradi napetih bojev v miru pojedli šele na koncu tekmovanja.
Božično-novoletni šahovski turnir Borovnica 2019 smo organizatorji zaključili prijetno utrujeni, saj nam je glede na pohvale udeležencev odlično uspel. Zahvaljujemo se Prostovoljnemu gasilskemu društvu Breg-Pako, ki nam je omogočilo prostor za organizacijo turnirja, Faška baru za postrežbo, Občini Borovnica za finančno podporo ter vsem sponzorjem za praktična darila.
za Organizacijski odbor Šraj Jože
REZULTATI:
Mesto Igralec FED Kat Elo LRat Klub Točke MBuch Buch W-We
1. Zorko, Dušan SLO MK 2212 2261 ŠS Tomo Zupan Kranj 8,0 42.2 55.0 1.53
2. Beletič, Danijel SLO FM 2416 2441 ŠD Posočje 8,0 39.5 51.5 0.43
3. Kolarič, Špela SLO WFM 2015 2179 ŠD Kočevje Inotherm 7,5 40.0 52.0 2.42
4. Jeraj, Zlatko SLO MK 1977 1901 ŠD SIJ Acroni Jesenice 6,5 37.0 48.0 3.13
5. Drobnič, Milan SLO II 1828 2158 ŠK Loška dolina 6,5 36.0 48.0 1.14
6. Praznik, Anton SLO FM 2130 2300 ŠD Vrhnika 6,0 40.5 52.0 -0.40
7. Borštar, Dušan SLO I 1865 1884 ŠD Domžale TAJFUN 6,0 38.0 48.5 2.35
8. Veskovič, Džemal SLO I 1854 1910 ŠD Mengeš-Trzin 6,0 35.5 47.5 1.94
9. Slejko, Vladimir SLO I 1915 2062 ŠK Postojna 6,0 34.0 44.5 0.50
10. Kočevar, Tugomir SLO I 1849 1882 ŠD Radovljica 6,0 29.0 38.0 1.02
11. Banfi, Gregor SLO II 1822 2051 ŠK Trzin 6,0 28.5 37.5 -0.54
12. Jeran, Boštjan SLO MK 2150 2241 ŠK Ljubljana 5,5 40.0 52.0 -0.81
12. Smole, Albert AUT 1943 2102 5,5 40.0 52.0 0.93
14. Šajn, Simon SLO MK 2068 2145 ŠK Rimex Ilirska Bistrica 5,5 37.0 49.0 -0.09
15. Lorenčak, Ivan SLO II 1877 1939 ŠK Griže 5,5 36.0 47.5 0.46
16. Logar, Metod SLO MK 1949 2125 ŠS Tomo Zupan Kranj 5,5 34.0 45.0 -0.12
17. Raspor, Gregor SLO M 1968 2016 ŠK Rimex Ilirska Bistrica 5,5 34.0 44.0 -0.08
18. Kotnik, Franc SLO I 1917 1989 ŠK Rudar Trbovlje 5,5 31.5 42.5 0.12
19. Jukan, Nesib SLO MK 1922 2099 ŠK Trzin 5,5 31.0 40.5 -0.73
20. Skok, Boris SLO MK 2029 2113 ŠK Komenda 5,0 37.5 46.5 -1.17
21. Jazbec, Hinko SLO MK 1942 2045 ŠK Rudar Trbovlje 5,0 36.0 47.0 -0.45
22. Novakovič, Gosto SLO I 1869 ŠK Komenda 5,0 34.0 41.5 1.03
23. Krnjovšek, Zlatko SLO II 1816 1941 ŠD Šentilj pri Velenju 5,0 33.5 42.0 0.01
24. Marčetič, Dušan SLO III 1856 1807 ŠK Trzin 5,0 31.5 39.0 1.50
25. Volf, Zdravko SLO II 1818 2019 ŠK Dolenjske Toplice 5,0 31.5 38.0 -1.14
26. Rojs, Igor SLO I 1860 2033 ŠK Trzin 5,0 30.0 40.5 -0.88
27. Debevec, Jože SLO 1764 5,0 27.5 35.0 1.29
28. Kadirič, Ibrahim SLO II 1604 ŠK Stari Mayr Kranj 5,0 25.5 23.0 2.02
29. Trček, Alojzij SLO III 1786 5,0 24.5 33.0 0.23
30. Tavčar, Rado SLO MK 1907 ŠD Podpeč 4,5 35.5 45.0 1.35
31. Stanič, Vitko SLO I 1628 1726 ŠK Loška dolina 4,5 35.5 44.5 2.33
32. Ključanin, Fahrudin SLO I 1800 1960 ŠD SIJ Acroni Jesenice 4,5 33.0 45.0 -0.03
33. Račnik, Tone SLO I 2006 1993 ŠD Vrhnika 4,5 30.0 41.0 -0.59
34. Bajda, Rado SLO I 2022 ŠK Rudar Trbovlje 4,5 28.5 37.5 -1.53
35. Štrajhar, Albin SLO II 1615 1815 ŠK Komenda 4,0 36.5 45.0 0.96
36. Kores, Damijan SLO 1143 ŠD Vrhnika 4,0 33.5 43.5 2.36
37. Ocepek, Marjan SLO II 1617 1765 ŠD Mengeš-Trzin 4,0 33.5 42.5 0.93
38. Sivčevič, Nusret SLO I 1814 1880 ŠK Ljubljana 4,0 32.5 43.0 -0.76
39. Grčar, Janez SLO III 1799 1855 ŠK Zagorje ob Savi 4,0 32.0 40.0 -0.86
40. Ješe, Janez SLO I 1751 1846 ŠK Višnja gora-Stična 4,0 32.0 38.0 -0.71
41. Bradač, Simon SLO III 1470 1773 ŠK Rimex Ilirska Bistrica 4,0 31.0 39.5 -0.71
42. Kavčič, Franc SLO II 1823 ŠD Vrhnika 4,0 30.5 39.5 0.46
43. Krajnc, Radovan SLO I 1854 1869 ŠK Griže 4,0 30.5 38.5 -0.82
44. Halilov, Esad SLO III 1752 1856 ŠD SIJ Acroni Jesenice 4,0 29.5 37.5 -1.24
45. Pretnar, Boštjan SLO III 1818 2071 ŠD Radovljica 4,0 29.0 37.5 -2.90
46. Ceranja, Jože SLO IV 1543 ŠK Borovnica 4,0 28.5 38.0 2.32
47. Suhadolnik, Jernej SLO II 1831 2044 ŠK Trzin 3,5 30.0 39.0 -2.45
48. Cvetkov, Risto SLO II 1896 1927 ŠD SIJ Acroni Jesenice 3,5 29.5 38.0 -0.61
49. Bregar, Rudi SLO I 1918 2021 ŠK Rudar Trbovlje 3,5 28.0 36.0 -2.76
50. Krupenko, Katja SLO 1293 1726 ŠK Stari Mayr Kranj 3,0 32.5 42.0 -0.04
51. Kovačič, Bojan SLO IV 1511 1968 ŠD Mengeš-Trzin 3,0 30.5 37.0 -1.09
52. Lazarevič, Djordje SLO II 1850 3,0 27.0 35.5 -1.03
53. Prah, Anton SLO 1561 3,0 26.0 34.5 0.56
54. Filiposki, Čedo SLO 1624 1573 3,0 25.5 33.0 -0.56
55. Lapanje, Aneja SLO 1214 ŠK Komenda 3,0 24.0 30.5 0.66
56. Kranjec, Jože SLO 1057 brez kluba 3,0 23.5 31.0 1.36
57. Dolićanin, Akija SLO 1000 brez kluba 3,0 23.0 29.5 1.36
58. Lapanje, Ajda SLO 1598 ŠK Komenda 3,0 19.0 24.5 -1.99
59. Lavrač, Vladimir SLO III 1683 1780 ŠD Podpeč 2,5 25.0 30.5 -1.92
60. Sever, Gašper SLO 1559 ŠD Vrhnika 2,0 21.5 28.5 -2.49
61. Ferkolj, Alojz SLO 1647 2,0 21.0 26.5 -3.60
62. Celebič, Lan SLO 1000 1,0 22.5 29.5 -0.79