Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
15°C
3°C
JUTRI
14°C
6°C
3461

Božično-novoletni šahovski turnir Borovnica 2019 odlično uspel!

Člani Šahovskega kluba Borovnica smo 26. 12. 2019 pripravili tradicionalni že 27. Božično-novoletni šahovski turnir.

S pripravo prizorišča tekmovanja, ki je potekalo v dvorani gasilskega doma na Bregu pri Borovnici, smo začeli že prejšnji dan, saj smo glede na predprijave tekmovalcev pričakovali množično udeležbo. In nismo se zmotili! Na dan tekmovanja je prišlo 63 udeležencev, od katerih je bilo kar 16 takih, ki se ponašajo z visokimi mojstrskimi nazivi. 

Turnir, ki je potekal po švicarskem sistemu 9 kol in deset minut igralnega časa po tekmovalcu, se je začel ob 9. uri in je trajal do 16. ure. Vodil ga je državni šahovski sodnik Marjan Butala, pomagala sta mu naša klubska sodnika Peter Anastasov in Tina Jerič.

Po devetih kolih je z osvojenimi osmimi točkami zmagal Dušan Zorko (ŠS Tomo Zupan Kranj) pred Danijelom  Beletičem (ŠD Posočje) in Špelo Kolarič (ŠD Kočevje). Zmagovalcu je predsednik ŠK Borovnica Boštjan Zakrajšek predal pokal, šampanjec in zasluženo nagrado za prvo mesto, veliko nogo kraškega pršuta. Najboljša šahistka je bila z osvojenim tretjim mestom med vsemi tekmovalci FIDE mojstrica Špela Kolarič (ŠD Kočevje). Naziv najboljšega osnovnošolca je pripadel Simonu Bradaču (ŠK Rimex lirska Bostrica). Tekmovalec Trček Alojz (ŠD Vrhnika) se je veselil noge kraškega pršuta, ko je bil po koncu tekmovanja izžreban med vsemi udeleženci turnirja. Vseh 63 tekmovalcev je bilo nagrajenih, najboljših pet pa je dobilo bogate nagrade naših sponzorjev: Mercator, Tuš, Spar in Pršutarna Lokev s Krasa. 

Turnir je imel tudi mednarodni pridih, saj so sodelovali udeleženci, ki so prišli s Hrvaške in Avstrije. Kot zanimivost naj omenimo, da je na turnirju sodeloval in zasedel visoko uvrstitev šahovski mojster Rado Tavčar, ki bo letos dopolnil 90 let. Med samim turnirjem smo vse udeležence pogostili s toplo malico, ki pa so jo nekateri šahisti zaradi napetih bojev v miru pojedli šele na koncu tekmovanja.
Božično-novoletni šahovski turnir Borovnica 2019 smo organizatorji zaključili prijetno utrujeni, saj nam je glede na pohvale udeležencev odlično uspel. Zahvaljujemo se Prostovoljnemu gasilskemu društvu Breg-Pako, ki nam je omogočilo prostor za organizacijo turnirja, Faška baru za postrežbo, Občini Borovnica za finančno podporo ter vsem sponzorjem za praktična darila. 

 

za Organizacijski odbor Šraj Jože 

 

REZULTATI: 

 

Mesto  Igralec                FED  Kat   Elo  LRat  Klub                                   Točke  MBuch  Buch   W-We

  1.  Zorko, Dušan         SLO   MK  2212  2261  ŠS Tomo Zupan Kranj         8,0   42.2  55.0   1.53

  2.  Beletič, Danijel      SLO   FM  2416  2441  ŠD Posočje                       8,0   39.5  51.5   0.43

  3.  Kolarič, Špela       SLO  WFM  2015  2179  ŠD Kočevje Inotherm         7,5   40.0  52.0   2.42

  4.  Jeraj, Zlatko          SLO   MK  1977  1901  ŠD SIJ Acroni Jesenice      6,5   37.0  48.0   3.13

  5.  Drobnič, Milan       SLO   II  1828  2158  ŠK Loška dolina             6,5   36.0  48.0   1.14

  6.  Praznik, Anton       SLO   FM  2130  2300  ŠD Vrhnika                  6,0   40.5  52.0  -0.40

  7.  Borštar, Dušan       SLO    I  1865  1884  ŠD Domžale TAJFUN           6,0   38.0  48.5   2.35

  8.  Veskovič, Džemal     SLO    I  1854  1910  ŠD Mengeš-Trzin             6,0   35.5  47.5   1.94

  9.  Slejko, Vladimir     SLO    I  1915  2062  ŠK Postojna                 6,0   34.0  44.5   0.50  

 10.  Kočevar, Tugomir     SLO    I  1849  1882  ŠD Radovljica               6,0   29.0  38.0   1.02

 11.  Banfi, Gregor        SLO   II  1822  2051  ŠK Trzin                    6,0   28.5  37.5  -0.54

 12.  Jeran, Boštjan       SLO   MK  2150  2241  ŠK Ljubljana                5,5   40.0  52.0  -0.81

 12.  Smole, Albert        AUT       1943  2102                              5,5   40.0  52.0   0.93

 14.  Šajn, Simon          SLO   MK  2068  2145  ŠK Rimex Ilirska Bistrica   5,5   37.0  49.0  -0.09  

 15.  Lorenčak, Ivan       SLO   II  1877  1939  ŠK Griže                    5,5   36.0  47.5   0.46

 16.  Logar, Metod         SLO   MK  1949  2125  ŠS Tomo Zupan Kranj         5,5   34.0  45.0  -0.12    

 17.  Raspor, Gregor       SLO    M  1968  2016  ŠK Rimex Ilirska Bistrica   5,5   34.0  44.0  -0.08

 18.  Kotnik, Franc        SLO    I  1917  1989  ŠK Rudar Trbovlje           5,5   31.5  42.5   0.12

 19.  Jukan, Nesib         SLO   MK  1922  2099  ŠK Trzin                    5,5   31.0  40.5  -0.73

 20.  Skok, Boris          SLO   MK  2029  2113  ŠK Komenda                  5,0   37.5  46.5  -1.17  

 21.  Jazbec, Hinko        SLO   MK  1942  2045  ŠK Rudar Trbovlje           5,0   36.0  47.0  -0.45

 22.  Novakovič, Gosto     SLO    I        1869  ŠK Komenda                  5,0   34.0  41.5   1.03

 23.  Krnjovšek, Zlatko    SLO   II  1816  1941  ŠD Šentilj pri Velenju      5,0   33.5  42.0   0.01

 24.  Marčetič, Dušan      SLO  III  1856  1807  ŠK Trzin                    5,0   31.5  39.0   1.50

 25.  Volf, Zdravko        SLO   II  1818  2019  ŠK Dolenjske Toplice        5,0   31.5  38.0  -1.14

 26.  Rojs, Igor           SLO    I  1860  2033  ŠK Trzin                    5,0   30.0  40.5  -0.88

 27.  Debevec, Jože        SLO             1764                              5,0   27.5  35.0   1.29

 28.  Kadirič, Ibrahim     SLO   II        1604  ŠK Stari Mayr Kranj         5,0   25.5  23.0   2.02

 29.  Trček, Alojzij       SLO  III        1786                              5,0   24.5  33.0   0.23

 30.  Tavčar, Rado         SLO   MK        1907  ŠD Podpeč                   4,5   35.5  45.0   1.35

 31.  Stanič, Vitko        SLO    I  1628  1726  ŠK Loška dolina             4,5   35.5  44.5   2.33

 32.  Ključanin, Fahrudin  SLO    I  1800  1960  ŠD SIJ Acroni Jesenice      4,5   33.0  45.0  -0.03  

 33.  Račnik, Tone         SLO    I  2006  1993  ŠD Vrhnika                  4,5   30.0  41.0  -0.59

 34.  Bajda, Rado          SLO    I        2022  ŠK Rudar Trbovlje           4,5   28.5  37.5  -1.53

 35.  Štrajhar, Albin      SLO   II  1615  1815  ŠK Komenda                  4,0   36.5  45.0   0.96

 36.  Kores, Damijan       SLO             1143  ŠD Vrhnika                  4,0   33.5  43.5   2.36

 37.  Ocepek, Marjan       SLO   II  1617  1765  ŠD Mengeš-Trzin             4,0   33.5  42.5   0.93

 38.  Sivčevič, Nusret     SLO    I  1814  1880  ŠK Ljubljana                4,0   32.5  43.0  -0.76  

 39.  Grčar, Janez         SLO  III  1799  1855  ŠK Zagorje ob Savi          4,0   32.0  40.0  -0.86

 40.  Ješe, Janez          SLO    I  1751  1846  ŠK Višnja gora-Stična       4,0   32.0  38.0  -0.71

 41.  Bradač, Simon        SLO  III  1470  1773  ŠK Rimex Ilirska Bistrica   4,0   31.0  39.5  -0.71

 42.  Kavčič, Franc        SLO   II        1823  ŠD Vrhnika                  4,0   30.5  39.5   0.46

 43.  Krajnc, Radovan      SLO    I  1854  1869  ŠK Griže                    4,0   30.5  38.5  -0.82

 44.  Halilov, Esad        SLO  III  1752  1856  ŠD SIJ Acroni Jesenice      4,0   29.5  37.5  -1.24

 45.  Pretnar, Boštjan     SLO  III  1818  2071  ŠD Radovljica               4,0   29.0  37.5  -2.90

 46.  Ceranja, Jože        SLO   IV        1543  ŠK Borovnica                4,0   28.5  38.0   2.32

 47.  Suhadolnik, Jernej   SLO   II  1831  2044  ŠK Trzin                    3,5   30.0  39.0  -2.45

 48.  Cvetkov, Risto       SLO   II  1896  1927  ŠD SIJ Acroni Jesenice      3,5   29.5  38.0  -0.61

 49.  Bregar, Rudi         SLO    I  1918  2021  ŠK Rudar Trbovlje           3,5   28.0  36.0  -2.76

 50.  Krupenko, Katja      SLO       1293  1726  ŠK Stari Mayr Kranj         3,0   32.5  42.0  -0.04

 51.  Kovačič, Bojan       SLO   IV  1511  1968  ŠD Mengeš-Trzin             3,0   30.5  37.0  -1.09  

 52.  Lazarevič, Djordje   SLO   II        1850                              3,0   27.0  35.5  -1.03

 53.  Prah, Anton          SLO             1561                              3,0   26.0  34.5   0.56

 54.  Filiposki, Čedo      SLO       1624  1573                              3,0   25.5  33.0  -0.56  

 55.  Lapanje, Aneja       SLO             1214  ŠK Komenda                  3,0   24.0  30.5   0.66

 56.  Kranjec, Jože        SLO             1057  brez kluba                  3,0   23.5  31.0   1.36

 57.  Dolićanin, Akija     SLO             1000  brez kluba                  3,0   23.0  29.5   1.36

 58.  Lapanje, Ajda        SLO             1598  ŠK Komenda                  3,0   19.0  24.5  -1.99  

 59.  Lavrač, Vladimir     SLO  III  1683  1780  ŠD Podpeč                   2,5   25.0  30.5  -1.92

 60.  Sever, Gašper        SLO             1559  ŠD Vrhnika                  2,0   21.5  28.5  -2.49

 61.  Ferkolj, Alojz       SLO             1647                              2,0   21.0  26.5  -3.60

 62.  Celebič, Lan         SLO             1000                              1,0   22.5  29.5  -0.79

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi