Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 31, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 26°C
nedelja, 20.07.2018
17°C | 30°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Angelin memorial 2017


ŠPORT

| |
15.11.2017      10:25
A A

Angelin memorial 2017


V soboto, 14. oktobra, je na zunanjem igrišču pri osnovni šoli dr. Ivana Korošca v Borovnici potekal že 6. Angelin memorial. Organiziran je v spomin na pokojno profesorico telesne vzgoje Angelo Tortič, na njem pa sodelujejo učenke in učenci OŠ ter njihovi starši. Tekmovanje je vodil in povezoval Klemen Stojanovič. Najboljši tekači med učenkami in učenci so čez teden dni nastopili na ljubljanskem Volkswagnovem maratonu in med 80 nastopajočimi osnovnimi šolami osvojili odlično 10. mesto.


Deli:

V sklopu spominske prireditve je bila tudi manjša slovesnost, na kateri smo borovniški košarkarji predali šoli spominski pano, na katerem je opisana in s slikami opremljena športna pot Angele Tortič. Nje se spominjam od jeseni davnega leta 1969, ko sva na železniški postaji v Borovnici čakala vlak. V pogovoru mi je povedala, da je namenjena v Logatec na trening košarke, saj je postala članica ekipe, ki je takrat nastopala v 2. ženski SKL. Sam sem bil tistega dne prav tako namenjen na trening košarke na Vrhniko, ki se je uvrstila v 2. zvezno jugoslovansko košarkarsko ligo. Ugotovila sva, da sva prva borovniška košarkarja, ki igrava košarko v klubih izven domačega kraja. Angelino košarkarsko pot sem nato redno spremljal. Dve sezoni je še igrala v Logatcu, ker pa je z dobrimi igrami opozorila nase, so jo leta 1972 povabili k ljubljanski Olimpiji. Tako je leta 1973 igrala na kvalifikacijah v Šibeniku, na katerih se je Olimpija uvrstila v I. zvezno žensko jugoslovansko ligo. Na zadnji, odločilni tekmi z ekipo Vojvodine iz Novega Sada, ki jo je Olimpija premagala z rezultatom 63 : 62, je dosegla 33 košev in bila uvrščena v najboljšo peterko prvenstva. Žal pa se je po končanih kvalifikacijah odločila, da preneha aktivno igrati košarko, se posveti družini in pedagoškemu delu v OŠ Borovnica. S predajo spominskega panoja in fotoalbuma ravnatelju g. Danielu Horvatu smo izpolnili še zadnjo nalogo, povezano s praznovanjem 50-letnice borovniške košarke. Na koncu se moram še enkrat zahvaliti vsem, ki so ob našem jubileju sodelovali pri organizaciji, prispevali finančna sredstva, za pomoč ob zadnji akciji pa še posebej Antonu Gerdini in Jožetu Zormanu.

 

Franjo Modrijan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.