Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
26°C
15°C
JUTRI
23°C
16°C
Deli

Spominska svečanost na kraju napada na zemljanko v Šumniku

Društvo ZB za vrednote NOB Borovnica je letos organiziralo srečanje v Šumniku. Ta kraj je blizu zemljanke, kjer sta v napadu izgubila življenje Zalar in Demšar, Kirn pa je bil zajet. Program smo začeli prav z branjem tistega dela spominov Viktorja Kirna, ki opisuje tragedijo v Šumniku. Kulturni program so nam  polepšale članice skupine Odsev. Poleg lepo odpetih pesmi so nam postregle z recitacijami. Tri pesmi nam je prebral tudi predsednik ZB Slovenije Tit Turnšek. Tako je izpolnil svojo obljubo, ki nam jo je dal ob lanskoletni obeležitvi dneva spomina v Borovnici.  Veseli smo bili tudi praporščakov, tako našega kot praporščakov sosednjih društev, ki prihajajo z območja delovanja 2. čete Šercerjevega bataljona. Po končanem programu je sledilo druženje članov, simpatizerjev in ostalih občanov. Vsem prisotnim sta dobro teknila odličen golaž in slastno pecivo,  vse izpod rok naših pridnih članic.  V Šumniku se bomo odslej pogosteje srečevali.


Za ZB NOV Borovnica Matjaž Ocepek, foto: Marko Gorenc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi