Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Skozi objektiv in oko


SOSED SOSEDU

| |
05.02.2014      8:20
A A

Skozi objektiv in oko


V Arteriji bo Simon Pelko razstavljal fotografije z Metalcampa. Razstava bo odprla vrata ta petek, 7. 2.


Deli:

Simon Pelko

Začetki Simonovega fotografiranja segajo v zadnje razrede osnovnošolskega izobraževanja,  fotografski aparat pa je bil njegov zvest spremljevalec tudi v prvem letniku Srednje zdravstvene šole Ljubljana. Hitro je spoznal, da mu veliko bolj ustreza Srednja medijska in grafična šola Ljubljana, zato se je prepisal nanjo. Včlanil se je v društvo HUD Karel Barjanski, kjer je začel sodelovati z mentorjem Markom Gorencem, takrat profesorjem na Srednji šoli za oblikovanje in fotografijo.

Pot ga je zanesla na koncertno fotografijo. Sprva je fotografiral na manjših koncertih, vrata pa so se mu začela odpirati po vstopu na festival Metalcamp 2012, na katerem je sodeloval kot honorarni fotograf časnika Večer. Pridobljene izkušnje so bile neprecenljive, zato se je čez eno leto preizkusil kot samostojni fotograf na festivalu Metaldays 2013, ki se je poleti odvijal v Tolminu. Bogatil si je znanje, pridobil material in tudi nepozabne spomine.

V okviru šolskega projekta se je udeležil tritedenskega izobraževanja na Malti. Srečal se je z novim področjem, in sicer samostojnim fotografiranjem prostorov ter arhitekture.

Z nekaterimi dijaki šole, ki jo obiskuje, sodeluje še pri drugih projektih. Trenutno pripravljajo film, ki se bo snemal v okviru obšolskih dejavnosti. Podal se je tudi na novo pot kot sodelavec Profanity webzina, kjer recenzirajo koncerte in podobne dogodke.

 

Razstava  Skozi objektiv in oko

prikazuje del Simonovega bogatega fotografskega gradiva, ki ga je med 21. in 27. julijem 2013 posnel med bivanjem na sotočju Tolminke in Soče. Takrat se je že desetič po vrsti odvijal mednarodni festival metal skupin. Na enem izmed najlepših in kvalitetnejših evropskih festivalov tovrstne glasbe Metaldays 2013 je nastopilo okoli 100 skupin, navdušujoča pa je bila tudi množica gledalcev, saj se je tedenskega dogodka vsak dan udeležilo več tisoč ljudi. Simon je v fotografski aparat ujel različne utrinke ter se tako še dodatno poglobil v to subkulturo. Spoznal je, da sta ljubezen do fotografije in želja po novih izkušnjah na tovrstnih dogodkih vedno močnejši.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.