Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
19°C
2°C
JUTRI
20°C
0°C
Deli

Poštar Danilo zbira stare dokumente in fotografije iz Borovnice

Danilo Furlan, najbolj znani borovniški poštar, se ukvarja z novim hobijem. Vrgel se je v zbirateljstvo zgodovine Borovnice in zdaj ljubiteljsko zbira stare dokumente. Kot pravi sam, ga najbolj boli, ko ljudje praznijo stare hiše in vse po vrsti zmečejo stran. Mogoče porumeneli papirji za nekoga ne predstavljajo nič posebnega, za Danila pa je prava dodana vrednost. Fotografije, stari dokumenti, stari časopisi, revije, raznorazne knjižice, pisma, dnevniki, listine in tudi kakšne starine, vse, kar se nanaša na Borovnico, to zdaj zbira. Išče tudi poštni rog, ki so ga včasih uporabljali poštarji na terenu. Če imate kaj že v svojih arhivih ali pa se boste v teh dneh lotili kakšne spomladanske čistilne akcije v svojih domovih, garažah in podstrešjih, pa Danilo prosi, da ga imate v mislih. On dokumente skenira in vrne nazaj. Kontaktirate pa ga lahko na 031 223 033 in dreamer.a6@gmail.com ali pa ga pocukate za rokav, ko vam bo dostavil pošto.

 

RM

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi