Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
20°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

50-letnica zaključka osnovne šole Borovnica ......


SOSED SOSEDU

| |
04.12.2015      9:40
A A

50-letnica zaključka osnovne šole Borovnica (1965–2015)


Letos, 15. junija, je minilo 50 let, ko je generacija osnovnošolcev, večina rojenih leta 1950, nekaj pa leta 1949 ali 1951, končala osemletno šolanje. Da bi obudili spomine na to obdobje našega odraščanja, smo se zbrali 20. novembra. Priprave za srečanje so se začele že pred pol leta, vmes smo se večkrat sestali predstavniki obeh takratnih osmih razredov, Ančka, Gena in Silvester iz 8. A, Gašper, Julka in Frane iz 8. B.


Deli:

Leta 1965 je oba osma razreda skupaj končalo 40 učencev, od tega je pet žal že pokojnih. Na omenjeni dan se nas je tako 26 zbralo pred OŠ dr. Ivana Korošca. Tam nas je prijazno sprejel sedanji ravnatelj Daniel Horvat, nam razkazal šolske prostore in opisal delovanje šole, ki jo trenutno obiskuje 348 učencev. Za nas je bil posebej vznemirljiv in nostalgičen ogled obeh prvih razredov, saj smo nekateri sedli v klopi, enako kot leta 1957, ko smo prvič prestopili šolski prag. Pri tem je zanimiv podatek, da je bilo 5. septembra 1957 v prvi razred vpisanih 65 učenk in učencev, v osmih letih pa jih je šolo končalo 40, deset jih je končalo šolanje v devetih letih, eden pa po desetih. Kar 14 vpisanih osnovne šole ni končalo, saj so v šolo nehali hoditi po 5., 6. ali 7. razredu. Vedeti moramo, da so takrat nekateri zaostali in razred ponavljali, kar je za sedanje razmere morda nepojmljivo. V 5. razredu se nam je pridružilo tudi pet učencev iz Notranjih Goric, ki so se v šolo vozili z vlakom.
Po končanem obisku osnovne šole smo druženje nadaljevali v Pizzeriji Kim-vi. Ob dobri hrani in pijači smo se spominjali dogodkov in predvsem vragolij, ki smo jih počenjali ter povzročali sive lase takratnim učiteljem, pri tem pa nikoli ni bilo večje škode. Ob spremljavi Vidove harmonike smo ubrano peli naše narodno-zabavne pesmi in ugotovili, da je v nas ostalo kar nekaj znanja iz šolskega pevskega zbora, katerega člani smo bili, vodil pa nas je tovariš Novačan. Kot zanimivost naj povemo, da smo se v 6. B-razredu namesto klasične glasbene vzgoje učili igranja kitare. Na naše veliko veselje je za harmoniko prijel tudi Silvester in dokazal, da obiskovanje glasbene šole pred toliko leti ni bilo zaman. V sproščenem in veselem vzdušju smo se dogovorili, da se ponovno srečamo čez dve leti, ko bo minilo 60 let od vstopa v borovniški hram učenosti.
Na koncu se v imenu vseh prisotnih zahvaljujem organizatorjem srečanja, posebej še pripravljalnemu odboru (Ančka, Gena, Silvester, Julka, Gašper in Frane), ravnatelju osnovne šole Danielu Horvatu, Janezu Hočevarju, Petru Bezgu in Antonu Gerdini za vabila, Geni za naglje, Občini Borovnica, gostiteljem Marti, Igorju in Vidu ter Urošu Petriču za dobre fotografije.

Franjo Modrijan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.