Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
20°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Daniel Horvat je novi ravnatelj borovniške ......


ŠOLSTVO, OBČINSKE

| |
30.11.2012      9:32
A A

Daniel Horvat je novi ravnatelj borovniške šole


V letošnjem letu se je dosedanji ravnateljici Osnovne šole dr. Ivana Korošca Borovnica Nataši Lipovšek Hrga iztekel že drugi petletni mandat, zato je bil za to delovno mesto jeseni znova objavljen javni razpis. Nanj so se poleg dosedanje ravnateljice prijavili še štirje kandidati, ki so vsi zadostovali razpisnim pogojem: 63-letni Ljubljančan Vid Gregorač, 50-letni Mariborčan Ivan Kramperšek, 43-letna Vrhničanka Nataša Grom in 52-letni Radovljičan Daniel Horvat. Svet Zavoda je nato za kandidate pripravil skupno javno predstavitev, kjer so se lahko predstavili zainteresirani javnosti oz. še pomembneje, svoje programe in vizijo vodenja borovniške osnovne šole.


OŠ dr. Ivana Korošca, Borovnica
OŠ dr. Ivana Korošca, Borovnica
Deli:

O kandidatih so se zatem najprej izrekali sveta staršev in delovna kolektiva Zavoda OŠ. Svet staršev OŠ in svet staršev vrtca sta se z veliko večino izrekla za Horvata. Zanj se je s tesno večino 12-ih glasov odločil tudi vzgojiteljski zbor vrtca, 11 jih je prejela dosedanja ravnateljica, enega pa Kramperšek. Precej drugače pa se je odločil učiteljski zbor osnovne šole, ki je z 29-imi glasovi podprl dosedanjo ravnateljico, Horvatu je namenil 8 glasov, Kramperšku pa 2.

Kot zadnji se je o kandidatih izrekal občinski svet Občine Borovnica. Pred izredno sejo 8. novembra se je očitno dogajalo marsikaj, saj je na svetniške naslove s šolskega elektronskega naslova prispelo tudi anonimno pismo, ki je kritiziralo odločitev in obrazložitev sveta staršev, med svetniki pa povzročilo precej nejevolje. V krajši, dokaj soglasni razpravi je bilo izpostavljeno, da šola premalo diha s krajem, da bodo v teh kriznih časih potrebni določeni rezi tudi v proračunske postavke za šolo in vrtec, obenem pa so svetniki obžalovali, da se za mesto ravnatelja ne poteguje noben borovniški učitelj/ica. Na tajnem glasovanju, ki je sledilo, je z 11-imi glasovi od 13-ih pozitivno mnenje za kandidata za ravnatelja pridobil le Horvat. 1 glas je dobil Gregorač, 1 pa Hrga. Sklep so svetniki začinili s stavkom, češ »če se učitelji počutijo kot krapi, je čas, da jim pošljemo ščuko.«

Podprt z mnenji vseh zakonsko določenih predhodnih »mnenjedajalcev« se je 15. novembra 2012 znova sestal 11-članski Svet Zavoda Osnovne šole dr. Ivana Korošca Borovnica (sestavljajo ga 3 predstavniki lokalne skupnosti, 3 predstavniki staršev in 5 predstavnikov delovnega kolektiva) in z osmimi glasovi odločil, da za naslednjega ravnatelja osnovne šole imenuje Daniela Horvata. Preostale 3 glasove je prejela dosedanja ravnateljica Nataša Lipovšek Hrga. Potrditev odločitve sveta je sicer še vedno v rokah ministra za šolstvo, a je to bolj ali manj samo še formalnost.

52-letni univerzitetni diplomirani specialni pedagog Daniel Horvat iz Radovljice se je rodil na Ptuju in je bil v času svoje 26-letne delovne kariere vzgojitelj v Prevzgojnem domu Radeče, svetovalec mladostnikom z izrečenim vzgojnim ukrepom sodišča, vzgojitelj v VIZ Frana Milčinskega Smlednik, pooblaščenec in v.d. ravnatelja, trenutno pa je svetovalni delavec v Vrtcu Medvode. V tem času je pridobil tudi naziv predavatelja višje šole. V svoji delovni viziji je med drugim zapisal: »Prizadeval si bom graditi tak sistem, ki bo oblikoval mladega človeka s širokim znanjem, temeljnimi vzgojnimi vrednotami, globalnim pogledom na svet, pa vendar s kančkom zavedanja svojih korenin.«

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.