Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-1°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-9°C | -4°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Stoletnica konca Velike vojne na koledarčkih


PROSTOVOLJSTVO

| |
15.01.2018      8:41
A A

Stoletnica konca Velike vojne na koledarčkihDeli:

Leto je okoli in v vaših nabiralnikih so se zopet znašli koledarčki z voznimi redi vlakov na relaciji Borovnica–Ljubljana. Za vas jih je oblikoval mojster Boštjan Pervinšek, v žep pa sva segla zadaj podpisana Damjan Debevec in Igor Trček. Zakaj? Ker ni milejše pesmi od škrtanja z zobmi vseh tistih, ki neutrudno ponavljajo, da »v Borovnici nikoli nič ni bilo in nikoli nič ne bo«.

Naslovnico tokrat krasi črno-bela fotografija odkritja borovniškega spomenika padlim v prvi svetovni vojni iz leta 1927, ki jo je velikodušno prispeval Janez Žitko z Vrhnike. Letos bo svet namreč obeleževal stoletnico konca nesmiselne morije, ki je tudi v borovniški dolini terjala 47 življenj. S tem se Borovničani priključujemo vrsti priložnostnih publikacij, prireditev in slovesnosti, ki se bodo na državni in svetovni ravni odvijale oz. bodo izdane v jubilejnem letu.

Sredino zapolnjuje miniaturni koledarček z godovnimi in državnimi prazniki ter lunami. Na zadnji strani pa je vozni red vlakov, kjer so posebej označeni vlaki, na katere je možno nesti kolo. Koledarčki so izšli v nakladi 3000 izvodov, od katerih jih je bila večina raznesenih po gospodinjstvih, ostali pa bodo na voljo na borovniški železniški postaji oz. jih bo Turistično društvo Borovnica uporabljalo kot promocijsko gradivo na sejmih in drugih prireditvah v občini in izven.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!