Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 6h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Iz hiške na koncu vasi


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
17.11.2013      16:06
A A

Iz hiške na koncu vasiNajbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Najbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Deli:

V ''najbolj pisani hiški na vasi'', kot so jo nekoč poimenovali člani Mladinskega kulturnega društva Arterija, se je letos kar precej dogajalo. Priredili so nekaj – tudi odmevnejših – koncertov, izvedli LAN party, pripravili potopisno predavanje ''Iz Slovenije do Senegala z Dyano'', se preizkusili v Impro ligi, organizirali Arterijado … na martinovo pa so obiskovalcem postregli z nostalgičnim dokumentarcem ''Nekoč je bila dežela pridnih'' (katerega brezplačno predvajanje jim je omogočila sama avtorica Urša Menart) v kombinaciji z veteransko razstavo in toplim zakuhančkom. V hiško na koncu vasi po besedah predsednika Domna Hrovatina zahaja tako staro kot mlado, še posebno poleti, ko se mladina v Borovnici menda nima kam dati, tu pa se, če že ni kakega večjega dogodka, karta, igra playstation ipd. Najbolj nepozaben dogodek skoraj preteklega leta je bila novotarija na društvenem sporedu – Arterijada, tj. konec tedna, poln družabnih iger. Najbolj obiskan pa je bil koncert skupine Sausages, ko se je iz Ljubljane pripeljal poln avtobus ''žurerjev'' in je bila mala hišica nabita do zadnjega kotička, da bi se še komar komaj kam stisnil. Pred koncem leta pa se obeta še razstava ob 15-letnici delovanja društva. Ali bodo v prihodnjem letu arterijci prav tako dejavni ali še bolj, Hrovatin težko napove, saj se srečujejo z enako težavo kot vsi drugi majhni klubi – zahtevami Sazasa. "Neumno je, da pride skupina igrat zastonj, ima svojo avtorsko glasbo, sploh niso prijavljeni na Sazasu, na koncu pa ta pobere toliko, kot si zbral s koncertom", poleg tega pa se z novim letom obeta uvedba najemnine, za kar bo šlo po predvidevanjih "tisoč evrov, za položnice tisoč, potem ti pa ostane dobrih tisoč za 12 dogodkov. Smo kar čarovniki ..." Z vaškim stereotipom, da gre pri njihovem klubu za marginalno skupino, ki zgolj vnaša nemir in težave v staro vaško jedro, si Hrovatin pretirano ne beli glave. Večji obisk njihovih prireditev pač občasno naplavi tudi kakšnega zdraharja. K rušenju stereotipov, če že ne kar izpraševanju družbene vesti, pa verjetno še najbolj pripomore temeljito obnovljeno in urejeno domovanje Arterije, ki izrazito izstopa iz okolja razpadajočih drvarnic in stare kinodvorane, sicer lastnine naše občine in župnije.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.