Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Iz hiške na koncu vasi


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
17.11.2013      16:06
A A

Iz hiške na koncu vasiNajbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Najbolj pisana hiška sredi razpadajoče borovniške lastnine
Deli:

V ''najbolj pisani hiški na vasi'', kot so jo nekoč poimenovali člani Mladinskega kulturnega društva Arterija, se je letos kar precej dogajalo. Priredili so nekaj – tudi odmevnejših – koncertov, izvedli LAN party, pripravili potopisno predavanje ''Iz Slovenije do Senegala z Dyano'', se preizkusili v Impro ligi, organizirali Arterijado … na martinovo pa so obiskovalcem postregli z nostalgičnim dokumentarcem ''Nekoč je bila dežela pridnih'' (katerega brezplačno predvajanje jim je omogočila sama avtorica Urša Menart) v kombinaciji z veteransko razstavo in toplim zakuhančkom. V hiško na koncu vasi po besedah predsednika Domna Hrovatina zahaja tako staro kot mlado, še posebno poleti, ko se mladina v Borovnici menda nima kam dati, tu pa se, če že ni kakega večjega dogodka, karta, igra playstation ipd. Najbolj nepozaben dogodek skoraj preteklega leta je bila novotarija na društvenem sporedu – Arterijada, tj. konec tedna, poln družabnih iger. Najbolj obiskan pa je bil koncert skupine Sausages, ko se je iz Ljubljane pripeljal poln avtobus ''žurerjev'' in je bila mala hišica nabita do zadnjega kotička, da bi se še komar komaj kam stisnil. Pred koncem leta pa se obeta še razstava ob 15-letnici delovanja društva. Ali bodo v prihodnjem letu arterijci prav tako dejavni ali še bolj, Hrovatin težko napove, saj se srečujejo z enako težavo kot vsi drugi majhni klubi – zahtevami Sazasa. "Neumno je, da pride skupina igrat zastonj, ima svojo avtorsko glasbo, sploh niso prijavljeni na Sazasu, na koncu pa ta pobere toliko, kot si zbral s koncertom", poleg tega pa se z novim letom obeta uvedba najemnine, za kar bo šlo po predvidevanjih "tisoč evrov, za položnice tisoč, potem ti pa ostane dobrih tisoč za 12 dogodkov. Smo kar čarovniki ..." Z vaškim stereotipom, da gre pri njihovem klubu za marginalno skupino, ki zgolj vnaša nemir in težave v staro vaško jedro, si Hrovatin pretirano ne beli glave. Večji obisk njihovih prireditev pač občasno naplavi tudi kakšnega zdraharja. K rušenju stereotipov, če že ne kar izpraševanju družbene vesti, pa verjetno še najbolj pripomore temeljito obnovljeno in urejeno domovanje Arterije, ki izrazito izstopa iz okolja razpadajočih drvarnic in stare kinodvorane, sicer lastnine naše občine in župnije.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
21.11.2017 | Ostalo
S SOCIALNIM PODJETNIŠTVOM DO TRŽENJA ZDRAVE HRANE IN TURIZMA
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.