Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
30°C
17°C
JUTRI
31°C
17°C
Deli
3995

OBISK KOMUNALNEGA PODJETJA NA VRHNIKI

V petek, 10.maja 2019, so otroci skupin Konjički in Gumbki iz borovniškega vrtca obiskali Center za zbiranje odpadkov na Vrhniki. Sprejela nas je njihova strokovna delavka Breda in nas popeljala med kupe že ločenih odpadkov. Spoznali smo, kako odpadke predelajo naprej in kam potujejo od njih.

Nato smo si ogledali še sortirni center Saubermacher in opazovali, kako se odpadki ločujejo.

Čeprav pogled na velike smrdljive kupe odpadkov ni bil prijeten, je prav, da otroci že od malega vedo, da smo vsi soodgovorni za kopičenje smeti in da moramo skupaj poskrbeti, da bo odpadkov čim manj.

 

                                                                                                                                 Vzg. Pia Janja Kranjez

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi