Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
4°C
1°C
3995

Železniške obnove in novogradnje v naši občini

SŽ Infrastruktura d. o. o. na območju naše občine trenutno v okviru rednih vzdrževalnih del obnavljajo dele proge med Borovnico in Verdom. Tako so med 10. in 12. 11. 2020 izvedle tudi zamenjavo zgornjega ustroja proge in tirnic na enem tiru na Jelenovem mostu. Dela so potekala tudi v nočnem času. Obnova največjega obočnega kamnito-opečnega železniškega mostu v državi kaže, da je ta tudi po častitljivih 153 letih še vedno v dobri kondiciji.  

Sicer pa SŽ Infrastruktura d. o. o. na železniški postaji Borovnica gradi tudi pokrito kolesarnico za 50 koles ter infrastrukturo za izposojo 10 običajnih in 6 električnih koles. Dela bodo predvidoma končana do konca novembra. 

Celovita prenova proge in železniške postaje Borovnica pa naj bi bila na vrsti leta 2022. Pri tem je predvidena tudi postavitev protihrupnih ograj.  

Občinska uprava

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi